Medale dla MKZ Unia Racibórz

5
22
Dwudniowa impreza odbyła się w ramach Memoriału im. Władysława Hanczarka. Srebrny medal w wadze 55 kg wywalczyła Paula Kozłow, a startująca dwie kategorie niżej niedawna juniorka Agata Walerzak (48 kg) zajęła ostatecznie piąte miejsce. Obie zawodniczki oprócz umiejętności, jak zwykle pokazały wielki charakter do walki.
 
Dzień wcześniej trzy medale dla Unii wywalczyli klasycy. Srebrny medal w kategorii 59 kg zdobył Arkadiusz Gucik, który w finale  spotkał się z kolegą z reprezentacji Michałem Traczem. Tym razem nieco lepiej dysponowany był zawodnik Śląska Wrocław. Drugie miejsce zajął również, startujący w kategorii wagowej 66 kg, Grzegorz Wanke. Unita, który bardzo dobrze walczył w turnieju dopiero w finale przegrał z  Gevorgianem Wahakyanem z Armenii. Medal brązowy dla MKZ Unia Racibórz zdobył Krzysztof Bańczyk w kategorii 71 kg. Na piątym miejscu zawody w tej wadze ukończył Mateusz Wanke, a debiutujący w gronie seniorów Mateusz Szewczuk (66 kg) uplasował się na dalszym miejscu.
 
Z powodu kontuzji nie startowały Agnieszka Król i Patrycja Sperka, a Dawid Ersetic i Mateusz Wolny dostali wolne od trenerów kadry przed zbliżającymi się zawodami kwalifikacyjnymi do Igrzysk Olimpijskich w Rio.
 
 
 
MKZ Unia Racibórz 
publ. /j/