I RAFAKO Półmaraton Racibórz sześciokrotnie wyróżniony

1
35
Fot. Ireneusz Burek
 
Organizatorzy I RAFAKO Półmaraton Racibórz mają kolejne powody do dumy. Impreza, już po debiucie, zakończyła się sukcesem zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Teraz dodatkowo została wyróżniona w plebiscycie Złote Biegi 2015 organizowanym przez prestiżowy magazyn MaratonyPolskie.pl. Zdobyła łącznie aż 6 nagród, w tym najwyższą, za Debiut Organizacyjny 2015 r.
 
I RAFAKO Półmaraton Racibórz otrzymał wyróżnienia w następujących kategoriach: 1 m-ce Debiut Organizacyjny, 2 m-ce Półmaratony Kameralne – poniżej 1000 uczestników, 2 m-ce Biegi Duże 500-999 uczestników, 2 m-ce Województwo Śląskie, 3 m-ce Miasta 25-100 tys. mieszkańców, 3 m-ce Bieg organizowany przez Urzędy Miast, OSIRu.
 
Największe raciborskie wydarzenie sportowe, zdobyło m.in. pierwsze miejsce w kategorii Debiut Organizacyjny, rywalizując przy tym z wieloma innymi krajowymi imprezami biegowymi. Nie było to pierwsze wyróżenie dla tej imprezy. Niedawno I RAFAKO Półmaraton Racibórz został nagrodzony podczas Gali Sportu w Raciborzu, gdzie zdobył tytuł Imprezy Sportowej Roku 2015.
 
Przypomnijmy, impreza odbyła się 30 sierpnia ub. r. Wystartowało w niej 722 biegaczy z kraju i zagranicy, którym zapewniono profesjonalną rozgrzewkę, kurtyny wodne, wodopoje, punkty żywnościowe, odświeżenia, posiłek regeneracyjny, a przyjezdnym darmowe noclegi i przejazdy komunikacją miejską. Trasa biegu uzyskała atest PZLA. Zadbano również o program artystyczny, animacje dla najmłodszych oraz atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i uczestników biegu. Dzień wcześniej na terenie miasteczka biegowego odbyła się „Pasta Party”.
 
I RAFAKO Półmaraton Racibórz miał także wymiar charytatywny. Wspólnie z zawodnikami pobiegli członkowie Fundacji „Spartanie Dzieciom”, którzy poprzez swój udział w wydarzeniu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla chorej na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe Magdy z Raciborza. W ten sposób udało się zebrać 16 tys. zł.
 
Organizatorem wydarzenia było Miasto Racibórz i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem tytularnym firma RAFAKO S.A.
 
– Półmaraton spodobał się nie tylko biegaczom, dlatego postanowiliśmy kontynuować bieg. Już wyznaczyliśmy datę startu drugiej edycji. Mamy nadzieję, że spotka się z podobnym odbiorem jak ta ubiegłoroczna – podkreślił Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.
 
 
 
Justyna Korzeniak
Fot. Ireneusz Burek