Miasto Rydułtowy protestuje przeciw przetwarzaniu odpadów w Pszowie

0
17
Fot. UM Rydułtowy

Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) powstać miałaby na części działki opisanej w KW Nr GLIW/00034133/9, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śl. Zgodnie z projektem, na okres 25 lat wydzierżawiłaby ją firma Naprzód sp. z o.o.

Od 2 lutego, tj. od dnia uzyskania informacji o wspomnianym wyżej projekcie uchwały Rady Miejskiej w Pszowie, w Urzędzie Miasta Rydułtowy przygotowywane są działania, zmierzające do wykazania, że powstanie w tym miejscu instalacji jest pomysłem niekorzystnym i szkodliwym – zarówno dla Rydułtów, Pszowa, jak i dla Radlina.

– Będziemy zwracać się do wszystkich instytucji, które w sposób bezpośredni bądź pośredni uczestniczyć będą w procesie wydawania pozwolenia na powstanie RIPOK. Będziemy zwracać się także do mediów oraz organizacji opiniotwórczych – zapowiada rydułtowski Urząd Miasta.

Przeciw powstaniu instalacji protestują również mieszkańcy Rydułtów, a ich inicjatywy wspierane są przez władze miasta. W sobotę, 6 lutego, zastępca burmistrza, Marcin Połomski, spotkał się z ok. 60-osobową grupą mieszkańców. Podczas spotkania m.in. pozyskano od rydułtowian treść protestu z zebranymi pod nim podpisami.

Na obecnym etapie, burmistrz miasta deklaruje chęć niezwłocznego podjęcia wszystkich dostępnych sobie działań, które mogą zapobiec powstaniu RIPOK.

kk
Fot. UM Rydułtowy