Kuba Badach w Raciborzu

4
131
Kuba Badach
Kuba Badach (ur. 24 sierpnia 1976) – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. 
 
Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Dwukrotny zdobywca nagrody Fryderyk w kategorii Wokalista Roku. 
 
Repertuar koncertu obejmie utwory polskiej legendy sceny muzycznej, Andrzeja Zauchy, w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Materiał, który zostanie zaprezentowany podczas koncertu, został wydany na płycie Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny". 
 
„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…”.  /Kuba Badach/ 
 
Bilety w cenie 70 zł i 60 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane karty ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina +''.
 
 
publ. /j/