Wodzisławski magistrat ma nowego skarbnika

2
26
Fot. UM Wodzisław Śl.

Wcześniej stanowisko to piastował Tadeusz Bednorz, który oficjalnie przeszedł już na emeryturę. Podczas XV sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego na nowego skarbnika powołano Jacka Matyję.

– Jacek Matyja przez lata udowodnił, że miejskie finanse to jego konik. 11 lat spędził na stanowisku naczelnika tego specyficznego wydziału. Jest ku temu doskonale przygotowany. Dyplom Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach z ekonomii, studia doktoranckie ukończone 4 lata później, na tej samej uczelni jednak już na kierunku Nauki Ekonomiczne ze wskazaniem na finanse i bankowość. Chęć podwyższania swoich kwalifikacji u Jacka Matyji poskutkowała również ukończeniem w 2015 roku studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, na kierunku Rachunkowość i sprawozdawczość w sektorze finansów publicznych – informuje wodzisławski Urząd Miasta.

Do obowiązków nowego skarbnika należeć będą m.in. prowadzenie gospodarki finansowej miasta, organizacja i nadzorowanie rachunkowości Urzędu, koordynowanie prac nad projektem budżetu, uczestnictwo w tworzeniu programów rozwoju Miasta i wiele, wiele innych.

– Wybór ten jest w pełni uzasadniony. Jacek Matyja przez lata udowodnił, że jest człowiekiem kompetentnym, który doskonale zna się na swojej pracy. Jestem więc przekonany, że na nowym stanowisku poradzi sobie równie dobrze jak na poprzednim, a zdobyte wcześniej doświadczenie pomoże mu w pełnieniu nowych obowiązków – podkreśla prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

kk
Fot. UM Wodzisław Śl.