Pszowianin wydał napisany po śląsku kryminał

2
28
Fot. silesiaprogress.com

Rok 1927. Górny Ślonsk na kerym dycki padze deszcz, niesie sie mgła, za winkalami a po ainfartach chowajom sie elwry i chachory, a luft je pełny czornej sadze. Po Rybniku a Raciborzu szaleje psychopatyczny mordyrz, a policjo ni mo na niego rady. Do chorego szpilu z waryjotym stowo styrany życiym prywatny detektyw Herman Fox, kery mo fest wielki doświadczyni w chytaniu przestymców, ale jednocześnie od lot tropiom go wyrzuty sumiynio kere durch tłumi we sia gorzołom. Kryminalne zagadki, zwroty akcje, gorzoła a cygarety, a ku tymu przebiegło i tajymniczo famme fatale. W tle poplebiscytowo rzeczywistość, starci polskigo i niymieckigo nacjonalizmu, świat podzielony granicom na Odrze, a do tego telefony na korbla i legyndarny Ford T…

Kryminał "Silesia Noir" Marcina Szewczyka do nabycia jest już w księgarni DOM KSIĄŻKI w Wodzisławiu Śl. oraz księgarni Andrea w Rydułtowach.

Jej autor, historyk, pasjonat rekonstrukcji historycznej oraz Prezes Stowarzyszenia BASZTA, od lat jest propagatorem używania ślōnski godki. To także trzykrotny laureat konkursu "Jednoaktówka po śląsku".

Spotkanie promocyjne książki Marcina Szewczyka odbędzie się już w najbliższy czwartek, 28 stycznia, o godzinie 18.00 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Pszowa, przy ul. Traugutta 12. Wtedy też również będzie można dokonać zakupu publikacji pszowianina.

kk
Fot. silesiaprogress.com