Zaatakował staruszkę i uciekł z jej torebką

2
15
Fot. KPP Wodzisław Śl.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, ok. godz. 11.30, na ul. Żeromskiego w Wodzisławiu Śląskim. Na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych, młody mężczyzna wyrwał torebkę 83-letniej kobiecie i uciekł.

Na miejsce wysłani zostali mundurowi. Informację o zdarzeniu otrzymały także wszystkie pozostałe patrole, pełniące służbę w mieście. Złodzieja, zaledwie kilkanaście minut później, zatrzymały dwie dzielnicowe.

Pełniące służbę policjantki spotkały mężczyznę, który pasował do rysopisu podanego przez dyżurnego. Gdy funkcjonariuszki policji poprosiły go o okazanie dokumentu tożsamości, sprawca odruchowo stwierdził, że nie ukradł żadnej torebki. Rozpoznany podczas konfrontacji z pokrzywdzoną, szybko zmienił zdanie i wniósł o dobrowolne poddanie się karze. Wskazał również miejsce, w którym porzucił skradzioną torebkę.

Sprawcą kradzieży okazał się 27-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Jak się okazało, w przeszłości mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.