Za nami XVIII Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych

0
23
Fot. Justyna Koniszewska

2-dniowy Festiwal jest imprezą pozwalającą przedstawić dorobek szkół i placówek prowadzonych przez miasto w zakresie wychowania przez sztukę. Ma on na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz wymianę doświadczeń w tworzeniu małych form teatralnych.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywała się w dn. 12 i 13 stycznia. W kategorii szkół podstawowych, na podium, poczynając od miejsca pierwszego, uplasowali się: Szkoła Podstawowa nr 15 z przedstawieniem "Powtórne Narodzenie" w reżyserii Hanny Koniorczyk, Szkoła Podstawowa nr 3 z widowiskiem "Tak! On jest Królem" w reżyserii Barbary Stolarskiej i Agnieszki Szostek, Szkoła Podstawowa nr 8 z przedstawieniem "Odzyskać święta", które wyreżyserowała Anna Czop. W kategorii szkół gimnazjalnych, zdaniem jury, najlepiej zaprezentowało się Gimnazjum nr 4 z "Powtórnym Narodzeniem". Grupę przygotowała Magdalena Henczko-Kałat i Urszula Kipich. Drugie miejsce przypadło formacji z Gimnazjum nr 2. Nagrodzony spektakl o tytule "Jak to w niebie z Bożym Narodzeniem było…" wyreżyserowały: Małgorzata Matysiak i Blanka Chocyk. Trzecie miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 z widowiskiem słowno-muzycznym "Wigilijna pastorałka", które wyreżyserowała Hanna Goszyc. Jury wyróżniło także postać diabła, którego grała uczennica z "Trójki" oraz zespół teatralny z WPWD "Dziupla".

Występy oceniało jury w składzie: Emilia Kopiec, muzyk, dyrygentka Młodzieżowego Chóru Canticum Novum, Beata Świerczek-Tront, pedagog z ZSP nr 1, reżyser, Grzegorz Hajduczek z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta oraz Marek Sobota, kierownik impresariatu Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Głównym organizatorem wydarzenia był Wydział Edukacji Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Fotorelację z 1. dnia festiwalu zobaczyć możecie poniżej.

kk
Fot. Justyna Koniszewska