Już 685 osób korzysta z „Wodzisławskiej Karty Seniora”

1
27
Fot. UM Wodzisław Śl.

Uchwała o wprowadzeniu na terenie naszego miasta programu "Wodzisławska Karta Seniora" została jednogłośnie przyjęta podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej. W ramach tego projektu, szereg zniżek dla seniorów oferują zarówno jednostki miejskie, jak i firmy prywatne.

Idea "Wodzisławskiej Karty Seniora" zakłada włączenie miejskich jednostek organizacyjnych i instytucji kultury oraz firm prywatnych do działań służących poprawie jakości życia i aktywizacji seniorów. Dla osób starszych przygotowano szereg promocji i ofert, którymi mogą być zainteresowane osoby w ich wieku. "Wodzisławska Karta Seniora" jest elementem polityki społecznej realizowanej przez miasto.

Aby przystąpić do programu, wystarczy mieć ukończone 60 lat, mieszkać na terenie Wodzisławia Śląskiego oraz złożyć wypełniony wniosek. Udział w nim jest bezpłatny.

Na dzień dzisiejszy, do projektu "Wodzisławska Karta Seniora" przystąpiło 17 różnych firm i przedsiębiorców, oferujących zniżki na usługi gastronomiczne, zakupy, pobyty w sanatoriach. Do programu zgłaszają się nie tylko przedsiębiorcy z Wodzisławia Śląskiego, ale i okolicznych miast.

W chwili obecnej (30 grudnia 2015 roku), z programu "Wodzisławska Karta Seniora" korzysta już 685 osób.

kk
Fot. UM Wodzisław Śl.