Mszana: W OPS odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i niepełnosprawnych

3
178
wig_ops.JPG

Spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Połomi. Udział w przygotowanej wieczerzy wigilijnej wzięli również przedstawiciele władz Gminy Mszana i Rady Gminy.

– Jak nakazuje tradycja, wieczór rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii oraz podzielenia się opłatkiem i złożeniem życzeń. Po wieczerzy pełni nadziei i pogody ducha rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie – mówi Mirela Ledwoń, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie.

Potrawy wigilijne przygotowały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Dzięki licznie podarowanym produktom, przygotowane zostały takie potrawy, jak moczka, kompot czy żurek oraz poczęstunek złożony z owoców i słodyczy. Spotkanie uświetniły występy zespołów Połomianka i Adagio, a także pastorałki w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Połomi. Wystąpili także podopieczni Ośrodka Wsparcia św. Hiacynta i Franciszek, prowadzonego przez Caritas oraz pani Maria Sitko, która deklamowała wiersze swojego autorstwa.

Dla osób z niepełnosprawnością oraz osób samotnych przygotowane zostały paczki świąteczne od OPS. Wójt Gminy Mszana ufundował kalendarze, a radni Rady Gminy przygotowali dodatkowe upominki.

kk

Fot. Urząd Gminy Mszana