Z wizytą na Wodzisławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym – cz. 4

0
23
swiateczny_kurczak.jpg

Jeśli jeszcze sami nie sprawdziliście, co ciekawego znaleźć można na wodzisławskim jarmarku, powinniście się pospieszyć – wydarzenie trwać będzie jeszcze tylko do środy, 23 grudnia.

O naszych wizytach na rynku pisaliśmy już tutaj, tutaj i tutaj. Dzisiaj zawitaliśmy na kolejne stoisko, na którym smakołyki dla siebie znajdą miłośnicy prostej i tradycyjnej kuchni – na jarmarku zakupić możemy bowiem pajdę wiejskiego chleba z tradycyjnym smalcem ze skwarkami i ogórkiem. A jeśli Wam zasmakuje, smalec oraz chleb możecie zakupić również do swojego domu.

Pani Anna z Rybnika i pani Asia z Radlina, jako kolejne, na wodzisławskim rynku prezentują swoje (ręko)dzieła. U pań znaleźć można wyroby z masy solnej, biżuterię, pięknie zdobione świąteczne kartki czy naszyjniki dzianinowe i recyklingowe dla odważnych kobiet, lubiących wyróżniać się oryginalną biżuterią.

A jeśli wciąż jeszcze nie zakupiliście żywego świątecznego drzewka, z pomocą przyjdzie Wam szkółka drzew z Turzy Śląskiej. Na wodzisławskim jarmarku znaleźć możecie też sadzonki jodły, świerku, świerku srebrzystego czy sosny. Turzańska szkółka odpowiada również za zieloną część dekoracji Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

To już wszystkie z kilkunastu stoisk, które odwiedzić możecie na wodzisławskim rynku. Jeśli trwający Jarmark Bożonarodzeniowy przypadł Wam do gustu, mamy nadzieję spotkać się na kolejnym, już w przyszłym roku. Wesołych Świąt! 🙂

kk

Fot. Dominika Rudzka