Coraz więcej wypadków – policja prosi o ostrożność

3
20
pol-01.jpg
Niekorzystne warunki atmosferyczne oraz szybko zapadający zmrok obligują kierowców do większej ostrożności podczas jazdy. Apelujemy także do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę oraz używali elementów odblaskowych.
Pogorszenie się warunków atmosferycznych – przymrozki, pierwsze opady śniegu i szybko zapadający zmrok – to czynniki, które utrudniają jazdę i zwiększają zagrożenie wypadkami. W ciągu ostatniego tygodnia w naszym województwie odnotowaliśmy 51 wypadków, w których 7 osób zginęło i 51 zostało rannych.
 
Apelujemy do kierowców o ostrożność i podjęcie działań, mających na celu podwyższenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przede wszystkim poprzez: ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz wymianę opon z letnich na zimowe.
W aktualnie panujących warunkach, głównie po zmroku, piesi są bardzo słabo widoczni dla kierowców. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo, kierujących prosimy o wzmożoną ostrożność, a pieszych o korzystanie z oznakowanych przejść dla pieszych. Należy jednak pamiętać, aby przed wejściem na jezdnię upewnić się, czy zdążymy przejść, nim nadjedzie pojazd. Pamiętajmy, że kierowca od momentu zauważenia pieszego musi mieć czas na wyhamowanie samochodu, a przy ograniczonej widoczności jest to utrudnione. Apelujemy także do pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa używali elementów odblaskowych.
 
KPP Wodzisław Śl.
publ. /j/