Z wizytą na Wodzisławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym – cz. 1

3
25
jarm_gazeta.jpg

Jarmark jest imprezą wystawienniczo-handlową. Na kilkunastu zadaszonych budach znaleźć można szeroki wybór przedmiotów artystycznych, wyrobów sztuki użytkowej, naturalnych produktów spożywczych oraz asortymentu świątecznego.

Na wodzisławskim rynku znajdziemy między innymi budę z rękodziełem dwóch pań z gminy Godów, w powiecie wodzisławskim. Na ich wielobarwnym stoisku dostępne są takie małe (ręko)dzieła, jak stroiki, choinki czy ozdoby świąteczne. Obie panie rękodziełem zajmują się już od 8 lat, zazwyczaj okolicznościowo, przygotowując prezenty dla rodziny i przyjaciół. Swoje umiejętności stale doskonalą na warsztatach, próbują również wymyślać nowe wzory i odkrywać nowe techniki.

Pani Zofia z kolei, na wodzisławski jarmark przyjechała z Białego Dunajca obok Zakopanego. Na stoisku prawdziwej góralki znajdziemy takie artykuły, jak kapcie kożuchowe, kierpce, folklorystyczne ubrania, chusty, swetry z owczej wełny, kożuchowe czapki, skóry baranie oraz oscypki. U pani Zofii jest więc swojsko, smacznie i, przede wszystkim, ciepło.

Z województwa podlaskiego, z miejscowości Łapy-Szołajdy przyjechała do nas pani Agata, w budzie u której znajdziemy aromatyczne wyroby z własnej masarni, wędzone szynki, wędliny bez konserwantów, słoninę w przyprawach, a także chleb z Białowieży na zakwasie i kwas chlebowy.

Swoje stoisko na iście świątecznym rynku ma również jedna z wodzisławskim piekarni. W budzie sympatycznych pań zakupić można świeże pieczywo, ciastka, pierniczki, makowce, pączki i inne słodkie smakowitości.

Co jeszcze znaleźć można na Wodzisławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym? Dowiecie się już jutro. 🙂

kk

Fot. Dominika Rudzka