Magdalena Frączek ambasadorką Światowych Dni Młodzieży

3
83
foto_magda_fraczek1.jpg

Magdalena Frączek – była wokalistka zespołu Love Story z Raciborza podbiła serca publiczności w czasie 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie (3 kwietnia ub. roku na Zamku Królewskim w Warszawie – red.). Jej twórczość została doceniona przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, które przyznało jej wówczas prestiżową nagrodę "Feniks 2014".

Magdalena została okrzyknięta jedną z najlepszych wokalistek festiwalu.  Odebrała nagrodę "Złoty Krążek" za największą sprzedaż swojej solowej płyty "Effatha". Magda wykonuje muzykę chrześcijańską, która zawiera spore pokłady emocji, począwszy od smutku, melancholii aż po nadzieję, która pobrzmiewa w jej głosie. 

Młoda wokalistka ruszyła w trasę koncertową, a jej piosenki można było usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. W swojej karierze może pochwalić się również nagrodą za teledysk do singla ze swojej debiutanckiej płyty "Effatha" podczas XXIX Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie (23-25 maja 2014).

Dziś dostąpiła zaszczytu reprezentowania Raciborza jako Ambasador Światowych Dni Młodzieży. – Oficjalnie jestem ambasadorką Światowych Dni Młodzieży! Tak się cieszę! Lipiec przyszłego roku szykuje się w najpiękniejszych barwach radości i pokoju. Triumf miłosierdzia nad sprawiedliwością – poinformowała na swoim fanpage'u na Facebooku.

We wtorek w Krakowie zaprezentowano ambasadorów ŚDM 2016. Wśród ambasadorów (osoby ze świata mediów, kultury, sportu i Kościoła) znaleźli się m.in.: bracia Paweł i Łukasz Golcowie, Maciej Musiał, Ireneusz Dudek, Konrad Ciesiołkiewicz, Brygida Grysiak-Ciesiołkiewicz, Marek Kamiński, Andrzej Lampert, Grzegorz i Patrycja Markowscy oraz bp Rafał Markowski, Radosław Pazura i Dorota Chotecka-Pazura, Muniek Staszczyk, Krzysztof Trebubnia-Tutka. Przyświeca im szlachetna idea, dawanie dobrego przykładu młodzieży i inspirowanie jej do twórczej pracy i kultywowania wartości chrześcijańskich. Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r.

 

/ma/