Pszów kolejną gminą, która stawia na „Rodzina 3+”

0
19
IMG_0349.JPG

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pszowie wprowadzono uchwałę o przyjęciu programu "Rodzina 3+". Program ma na celu wsparcie rodzin wielodzietnych poprzez ułatwienie dostępu do kultury, sportu i rekreacji.

Sesja Rady Miejskiej odbyła się 25-go listopada, na sali konferencyjnej siedziby Urzędu Miasta Pszowa. Uczestnikiem obrad był m.in. były poseł na Sejm VI i VII kadencji, mieszkaniec Pszowa – Ryszard Zawadzki. W porządku obrad dominowały sprawy lokalne, m.in. wprowadzenie zmian w budżecie miasta na rok 2015 oraz korekty w miejskiej,  wieloletniej prognozie finansowej. Wśród zatwierdzonych uchwał pojawiła się natomiast jedna, która może zainteresować mieszkańców całego powiatu. Rada Miasta Pszów uchwaliła bowiem projekt programu "Rodzina 3+", działający dotychczas w naszym regionie jedynie w Radlinie i Wodzisławiu Śląskim oraz Rydułtowach (od ubiegłego roku).

Więcej zdjęć >>>

"Rodzina 3+" zakłada wspieranie polityki prorodzinnej przy pomocy ulg przyznawanych rodzinom z co najmniej trójką dzieci. Rodzaje zniżek i ich wysokość zależą od priorytetów, które zakładają władze gmin otwarte na przystąpienie do programu. Jedne gminy mocniejszy akcent kładą na tańsze bilety komunikacji miejskiej dla wielodzietnych rodzin, inne większą uwagę przywiązują do łatwiejszego dostępu do kultury i sztuki. Istotną rolę odgrywa również umiejętność negocjacji samorządowców z firmami prywatnymi, które mogą stać się potencjalnym partnerem gminy we wprowadzaniu projektu.

Burmistrz Pszowa, Katarzyna Sawicka-Mucha, pytana o plany, jakie wiąże z projektem "Rodzina 3+", odpowiada: Program ruszy z początkiem nowego roku. Potwierdzona jest już współpraca z naszym lodowiskiem, które zgodziło się wprowadzić upusty za okazaniem karty Rodzina 3+. Rozmawiamy z pszowskim MOK-iem i gorzyckim ośrodkiem Nautica. Chcemy dać rodzinom wielodzietnym zarówno łatwiejszy dostęp do kultury, jak
i szeroko pojętej rekreacji. Dla potencjalnych komercyjnych partnerów – sklepów, szkół językowych, firm gastronomicznych – przygotowaliśmy specjalne naklejki, które będą informować
o przystąpieniu do programu. Naszą intencją jest stworzenie takich warunków współpracy, aby firmy  mogły, poprzez udział w programie, reklamować się i pozyskiwać nowych klientów.

JaK