Imprezy Mikołajkowe w regionie

3
25
saint-nicholas-1408078.jpg
Wodzisławskie Mikołajki
W sercu Wodzisławia pojawi się prawdziwy Święty Mikołaj i z tej okazji dla najmłodszych, i ich rodziców przygotowano wiele atrakcji. Od godziny 12:30 na płycie wodzisławskiego rynku bawić będzie Teatr Trip z Chorzowa. Artyści zaprezentują interaktywny program dla całych rodzin pn. "Z Mikołajem przez świat". Dwójka pomocników Świętego zabierze dzieci w różne zakątki naszej planety, w każdym kraju biorąc udział w charakterystycznych tańcach, zabawach i konkursach. Przy okazji sprawdzą, co dzieci wiedzą na temat Mikołaja oraz czy zasługują na to, aby dostać prezenty. Oczywiście samego Świętego również nie zabraknie. Pojawi się na pewno i wręczy najmłodszym drobne upominki.  Mikołajki na rynku są darmowe. To nie koniec mikołajkowych atrakcji. Nasz zacny gość pojawi się także o godzinie 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dzieci w oczekiwaniu na niego będą mogły zobaczyć premierowy seans filmowy „Święty Mikołaj dla wszystkich”. Ten ciepły i rodzinny film animowany jest historią trzech młodych zwierzaków, które wyruszają w niebezpieczną, pełną przygód drogę do Św. Mikołaja. Zaraz po projekcji najmłodsi spotkają się z Mikołajem. Będzie to idealna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz odebrania paczki pełnej słodkości. Bilety na Mikołajki w WCK są w cenie 16 zł i można je rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa czynna: poniedziałek – wtorek – czwartek – piątek 12:00 – 17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend – na godzinę przed imprezami. Sprzedaż biletów od 1 grudnia.
 
 
Mikołajki w Pszowie
5 i 6 grudnia Park Jordanowski w Pszowie zamieni się w świąteczną krainę pełną kolęd, smakołyków i ozdób choinkowych. A to wszystko za sprawą pierwszego w Pszowie Jarmarku Mikołajkowego. W sobotę oprócz Jarmarku, który będzie trwał od godziny 11.00 do 19.00, na scenie pojawią się „Pszowiki” oraz dzieci ze Szkół Podstawowych i Świetlicy Opiekuńczej „Gniazdo”. W niedzielę od 11.00 do 19.00 serdecznie zapraszamy na drugi dzień Jarmarku. Nie zabraknie również części artystycznej, gdzie od godziny 16.00 wystąpią uczniowie z Gimnazjum, podopieczni Świetlicy „Radość życia” Towarzystwa Przyjaciół Pszowa oraz zespoły taneczne z MOK-u. O 17.30 na scenie zawitają Elfy Świętego Mikołaja, które pomogą najmłodszym mieszkańcom w oczekiwaniu na przyjazd najważniejszego w tym dniu bohatera, czyli Świętego Mikołaja. Mikołaj z workiem pełnym słodyczy zawita w Pszowie o godzinie 18.00. Żeby atrakcji było nie mało, 6 grudnia ulicami Pszowa przejedzie Moto Mikołaj z Grupą Motocyklową „Hanysy”. Ponadto w sobotę od godz. 9.00 do 19.00 i w niedzielę od godz. 8.00 do 19.00 w Sali widowiskowej MOK-u odbędzie się Świąteczny Jarmark Rękodzieła, na który zapraszają Koło Frywolitek i Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie.
 
 
Mikołajki w PCKU w Wodzisławiu
5 i 6 grudnia w godzinach od 9.00 do 14.00 Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu zaprasza na darmowe, rodzinne zwiedzanie Sztolni Ćwiczebnej. Ta oryginalna propozycja świętowania Barbórki, a w tym roku również Mikołajek, od 12 lat cieszy się niesłabnącą popularnością, czego potwierdzeniem jest wysoka frekwencja. 
 
 
Mikołajki w Rydułtowach
6 grudnia o godz. 16.00 Rydułtowskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci "Zima u ciekawskiej królewny". Po przedstawieniu Mikołaj będzie wręczał dostarczone przez rodziców prezenty. Bilety: 7 zł (dzieci), 10 zł (dorośli).
 
Mikołajki w Czyżowicach
6 grudnia o godz. 16.00 w WDK w Czyżowicach odbędzie się spektakl mikołajkowy i wręczenie paczek. Cena: 25 zł. 
 
/j/