W Rydułtowach odbył się Przegląd Twórczości Obcojęzycznej Dzieci i Młodzieży

2
26
przeglad.jpg
18 listopada Rydułtowskie Centrum Kultury „Feniks" rozbrzmiewało wieloma językami. Działo się to za sprawą Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich, które już po raz trzeci zorganizowało Przegląd Twórczości Obcojęzycznej Dzieci i Młodzieży Miasta Rydułtowy. Zaproszono do niego wszystkie szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe z terenu Rydułtów, aby zaprezentowały osiągnięcia swoich uczniów związane z nauką języków obcych. Na scenie przeważał śpiew, ale były również przedstawienia teatralne, tańce, skecze, musical, a nawet tabletowa lekcja. Wszystkim występom przyglądali się nauczyciele, uczniowie, ich rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście: dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz powiatu i miasta ze starostą Tadeuszem Skatułą oraz burmistrzem Kornelią Newy na czele.
 
 
 
 
Przed rozpoczęciem występów wszyscy uczestnicy imprezy minutą ciszy uczcili ofiary zamachów w Paryżu. Chwilę potem mocnym rockowym uderzeniem grupa „The Secret Project" otworzyła przegląd. Niesamowitych wrażeń dostarczyły też występy rydułtowskich przedszkolaków. Dzieciaki w przepięknych barwnych kostiumach opanowały scenę i z wrodzoną żywiołowością zaprezentowały swoje umiejętności językowe śpiewając, tańcząc i odgrywając różne scenki. Występujące po nich dzieci ze szkół podstawowych również dały wspaniałe przedstawienie. Licealiści ze Skalnej pokazali z kolei, jak wykorzystują nowoczesne technologie na lekcjach języka angielskiego. Widzowie mogli włączyć się do wspólnej zabawy i wziąć udział w internetowej grze edukacyjnej Kahoot oraz wygrać nagrody. Na koniec widzowie obejrzeli niesamowity spektakl w konwencji czarnego teatru przygotowany przez pracownię języka angielskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach.
 
 
 
 
– Mamusia jest z ciebie dumna! Te posłyszane po występie słowa mogą posłużyć za cały komentarz dla Przeglądu – twierdzi Lidia Szmelich, nauczycielka języka angielskiego w LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Występy na scenie RCK pokazały jak bardzo Rydułtowy mogą być dumne z osiągnięć swoich szkół.
 
Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.
Oprac. tekstu: BPR