Miesiąc Bibliotek w bibliotece PCKU

1
56
DSC_0226-10.jpg
Celem akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako miejsca szczególnego w szkole oraz zwrócenie uwagi w bardzo atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób na jej ogromną rolę  w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W październiku słuchacze mogli brać udział w różnych konkursach organizowanych przez nauczycielki PCKU: Katarzynę Mrowiec, Barbarę Macha i Agatę Rymer. Jednym z nich był konkurs „Zgadnij czyja to podobizna i czyj to cytat?”, w którym wzięło udział wielu słuchaczy. Na prawidłowe odpowiedzi wskazały jednak trzy panie: Joanna Mrzyk, Ewa Bienia i Weronika Madejczyk, którym serdecznie gratulujemy. Drugi konkurs „Recenzja przeczytanej książki” również adresowany do słuchaczy PCKU cieszył się niemałym powodzeniem.
 
 
 
Na adres biblioteki wpłynęło wiele ciekawych recenzji słuchaczy różnych klas i kursów. W konkursie I miejsce zajęła Iwona Mrzyk za książkę „Wehikuł czasu”, drugie miejsce zajęła Beata Ożarowska za książkę „Bóg nigdy nie mruga”, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Sorka za książkę „Potem…”. Odbył się także konkurs adresowany do dzieci słuchaczy i nauczycieli PCKU na laurkę dla biblioteki. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu zostały nagrodzone upominkami. Zaś 30 października w PCKU odbyło się spotkanie pod hasłem Piękna recytacja "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza, w którym uczestniczyło kilkudziesięciu słuchaczy z różnych oddziałów. W pięknej jesiennej scenerii, przy blasku świec pani dyrektor Bożena Rączka jako pierwsza odczytała fragment "Pana Tadeusza", zapraszając wszystkich na spacer po Soplicowie.
 
 
 
 
Ten uroczysty wieczór uświetniło piękną recytacją wybranych fragmentów narodowej epopei 10 słuchaczy PCKU, którzy stanęli w szranki o najlepszą recytację arcydzieła Mickiewicza. Podczas spotkania miłośnicy twórczości najwybitniejszego wieszcza narodowego mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi "Pana Tadeusza" i wsłuchać się w wspaniałą muzykę Wojciecha Kilara. Mistrzynią konkursu Piękna recytacja fragmentów "Pana Tadeusza" została Patrycja Fit z kl. III Low, II miejsce zajęła Iwona Wolska również z kl. III Low, zaś III miejsce zajęła Mirela Wawrzyńczyk z kl. V LOB. Przez cały październik słuchacze, którzy wypożyczyli książkę w bibliotece PCK-u, zostali poczęstowani czymś słodkim, mogli także podarować książkę i przyczynić się do wzbogacenia księgozbioru biblioteki. W tamach tej akcji nasza biblioteka wzbogaciła się o 15 nowych pozycji, przede wszystkim z beletrystyki, ale również związanych z rachunkowością i informatyką. 
 
PCKU Wodzisław Śl.
publ. /j/