Broszurka o kościele św. Jerzego

105
73
DSC_1093 (Copy).JPG
Premiera kolejnej, czternastej broszurki z cyklu „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego", której tematyka tym razem poświęcona została historii kościoła św. Jerzego w Rydułtowach już za nami, odbyła się ona w oratorium św. Józefa w Rydułtowach. – Nakładem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. wydawana jest od kilkunastu lat niezwykle interesująca seria broszur o zabytkach powiatu wodzisławskiego. Poręczny format i wartościowa treść sprawiają, że broszury z cyku „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego" cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Najnowszą pozycją wydawniczej serii jest „Kościół św. Jerzego w Rydułtowach" autorstwa Pawła Porwoła. Ze względu na swą ponad stuletnią historię, walory artystyczne i wartość kulturową, kościół jest jednym z cenniejszych zabytków powiatu – mówi Wojciech Raczkowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. 
 
 
 
 
Podczas spotkania promującego broszurę omówiono cykl „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego" oraz odbył się wykład Agnieszki Lubszczyk – kierownik Referatu Kultury i Sportu Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu Wodzisławskiego poświęcony ochronie zabytków. Ponadto autor broszurki Paweł Porwoł omówił jak wygłądały prace nad broszurką o kościele Św. Jerzego. Obecny na spotkaniu starosta Tadeusz Skatuła podziękował pomysłodawcy cyklu i autorowi wszystkich dotychczasowych publikacji Pawłowi Porwołowi,  księdzu dziekanowi Konradowi Opitkowi oraz burmistrz Rydułtów Kornelii Newy i proboszczowi parafii św. Jerzego.
 
 
Bezpłatny egzemplarz broszurki z cyklu „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego" pt. „Kościół pw. św. Jerzego w Rydułtowach" można otrzymać w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim, ul. Pszowska 92 a, III piętro, pokój 308. 
 
/j/
Fot. SP