Roksana Lewak zaśpiewa w Nędzy

1
100
recital_kasprowicza_0101_600_600.jpg
Roksana Lewak jest raciborzanką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w Krakowie. Od 2010 roku współpracuje z Radiem Opole, użyczając swojego głosu w radiowym kabarecie „TeKa”. Jest absolwentką Szkoły Aktorskiej Doroty Pomykały "Art-Play" w Katowicach i filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim.
 
Swój warsztat aktorski szlifowała między innymi pod okiem Jana Peszka, Teresy Pawłowicz, Doroty Pomykały, Doroty Zięciowskiej, Andrzeja Głowackiego, Małgorzaty Szczerbowskiej oraz Mirosława Bednarka.
 
Przyznaje, że jak każda mała dziewczynka marzyła, by być aktorką. – Po drodze jeszcze chciałam zostać łyżwiarką figurową, potem pracować w wojsku, a najdłużej – policjantką. Dopiero w liceum pomyślałam, że marzenia o aktorstwie mogą się spełnić. Żeby jednak dostać się do szkoły aktorskiej, trzeba włożyć wiele pracy i mieć dużo szczęścia. Wielkim oparciem dla mnie jest moja mama. Nigdy nie krytykuje moich decyzji – powiedziała w jednym z wywiadów.
 
Jej pasją jest śpiewanie. Przez wiele lat była związana z raciborskim zespołem "Miraż" Elżbiety Biskup, brała też udział w warsztatach muzycznych prowadzonych m.in. przez Elżbietę Zapendowską. Uwielbia  Katarzynę Groniec i Michała Bajora.
 
Koncert odbędzie się w niedzielę 22 listopada o godz. 17.00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Nędzy przy ul. Strażackiej 2. Wstęp jest wolny, ale konieczna jest rezerwacji miejsc pod nr 32 410 47 70 albo 506 141 501.
 
publ. /j/