VI. edycja przeglądu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”

1
57
fedrowani.jpg

Głównym celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzowanie gwary oraz tradycji śląskich. Tegoroczny przegląd odbędzie się 30 listopada o godz. 9.00 na sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tematyka monologów uczestników powinna być związana z życiem śląskiej rodziny.

Mile widziane gawędy, które odnosić się będą do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Uczestników oceniać będzie 3-6 osobowe jury. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz zaproszenie na poczęstunek. Na laureatów trzech pierwszych miejsc w czterech kategoriach wiekowych czekają ciekawe nagrody.

Przebieg konkursu:

   1. Rozpoczęcie przesłuchań o godz. 9.00. Prezentacje uczniów:

  •     szkoły podstawowe kl. I-III
  •     szkoły podstawowe kl. IV-VI
  •     gimnazja
  •     szkoły ponadgimnazjalne

    2.  Poczęstunek dla uczestników w czasie przesłuchań.
    3.  Zakończenie przesłuchań i obrady jurorskie.
    4.  Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów (nagrody rzeczowe rozdawane będą na uroczystym koncercie laureatów, który odbędzie się 13 grudnia 2015r.).

 
Uwaga! Szkoły mogą przyprowadzać na przesłuchania  klasy. Jednak o chęci przyprowadzenia uczniów prosimy poinformować wcześniej, aby nie zabrakło miejsc w sali.

 Zgłoszenia należy wysyłać do 22 listopada br. na adres: Stowarzyszenie „Vladislavia”, ul. Na Górze 28, 44-341 Skrbeńsko lub na adresy mailowe: [email protected]; [email protected], tel.kontaktowy:  Dominika Brzoza-Piprek (791-241-414)

Więcej informacji na stronie Wodzisławskiego Centrum Kultury

/publ.d/