Pasjonaci fotografii odebrali nagrody

0
27
nagroda_foto.jpg

5 listopada w gabinecie starosty Tadeusza Skatuły odbyło się spotkanie z najlepszymi uczestnikami powiatowego konkursu fotograficznego, którego celem było m.in. odkrywanie, promowanie i popularyzowanie piękna przyrody, a także poznanie dziejów i różnorodności kulturowej naszego powiatu. Na konkurs napłynęło siedemdziesiąt prac, z których jury nagrodziło siedem najciekawszych. Większość zwycięskich fotografii ukazywała piękno przyrody powiatu wodzisławskiego. Jak się okazało, przygotowanie zdjęć do udziału w konkursie wymagało od uczestników nie lada poświęcenia, bowiem żeby w niezwykły sposób sfotografować przyrodę, prawie wszyscy laureaci musieli wcześnie rano wstawać. Jak podkreślali, ta pora dnia to najlepszy moment dla fotografii krajobrazowej. Wtedy też jest najlepsze światło, którego jakość ma ogromny wpływ na wygląd zdjęć.

 

I to właśnie światło o poranku zadecydowało, że za najlepsze zdjęcie uznano „Wschód słońca w Golkowicach” autorstwa Rafała Sitka. Drugie miejsce otrzymał Dawid Lach za zdjęcie pt. „Mgła”, a trzecie Szymon Froncek za zdjęcie pt. „Zimowy wschód słońca nad Wielikątem”.

Wyróżnienia otrzymali: Adam Kot za zdjęcie pt. „Złapałem”, Dariusz Gojny za zdjęcie pt. „Ciężkie życie”, Dawid Lach za zdjęcie pt. ”Droga” oraz Grzegorz Meisel za zdjęcie pt. „Zimowy wschód słońca”.

Wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs fotograficzny pn.: „Różnorodność krajobrazowa i kulturowa Powiatu Wodzisławskiego” będzie można oglądać od 12 listopada w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS przy ul. Strzelców Bytomskich 9 a. Natomiast na początku przyszłego roku wystawa przeniesiona zostanie do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

/publ.d/