Zespoł Raz Dwa Trzy wystąpił na deskach WCK

2
21
KONCERT_RAZ_DWA_TRZY_WCK_001.JPG

Koncert zachwycił publiczność, czego dowodem były owacje na stojąco. Widownia, ośmielona częstymi wypowiedziami Adama Nowaka, bisy odśpiewała wspólnie z zespołem.

 

 

Zobacz fotorelację z koncertu >>>

Raz Dwa Trzy zostało założone w 1990 roku przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu w koncercie debiuty i otrzymała wyróżnienie. Ich pierwsza płyta z 1991 roku nosiła tytuł „Jestem Polakiem". Rok później muzycy wystąpili na festiwalu w Jarocinie oraz wydali drugi krążek „To ja".

Ich muzyka to połączenie lirycznych tekstów i spokojnego rocka o balladowym brzmieniu. Dojrzałe, głębokie i często zabawne, ale i ironiczne treści śpiewane charakterystycznym głosem lidera grupy Adama Nowaka świetnie komponują się z nietypowym instrumentarium, w którym można odnaleźć elementy jazzu, folku, bluesa i spokojnego reggae. Sam wokalista porównywany jest w środowisku muzycznym do Toma Waitsa, który wraz ze swoją formacją wykonuje bardzo alternatywną, interesującą, a przede wszystkim dojrzałą muzykę trafiającą do wyszukanego odbiorcy.

 

/d/