Nowy sezon w wodzisławskiej bibliotece

2
17
Tomek-Michniewicz-58.jpg

Pierwszym gościem w nowym sezonie będzie były sekretarz Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek, który opowie o pracy z poetką, swoich książkach i publikacjach.

 

Z kolei 6 października gościem biblioteki będzie Sławomir Koper. Pisarz specjalizujący się w okresie międzywojennym historii Polski i polskiej obyczajowości XIX stulecia. Autor książek „Życie towarzyskie elit PRL” czy „Skandaliści PRL”.

 

9 października będzie okazją do rozmowy z wokalistą, perkusistą i autorem tekstów Łukaszem Jaroszem. Udziela się m.in. w Lesers Bend, Chaotic Splutter, Panoptikum, Katil Ferman, Zziajani Porywacze Makowców. Poeta ma na swoim koncie kilka tomików wierszy.

 

Spotkanie, które odbędzie się 14 października z pewnością zainteresuje miłośników podróży. Tego dnia w wodzisławskiej bibliotece będzie gościł Tomek Michniewicz. Znany dziennikarz, reportażysta, fotograf i organizator wypraw. Ma na swoim koncie trzy bestsellerowe reportaże: „Samsara”, „Gorączka” ,”W świecie poszukiwaczy skarbów” i „Swoją drogą”. Wkrótce premiera kolejnej.

 

/d/