Kariera w branży medycznej łatwiejsza niż kiedokolwiek

2
17
lekarz.jpg
Młodzi ludzie po zakończeniu szkoły średniej z reguły stawiają na dalszą edukację, która ma im zapewnić wymarzoną – dobrze płatną, prestiżową i stabilną pracę. Od wielu lat uważa się, że jedną z najbardziej atrakcyjnych branż, stanowią zawody związane z opieką medyczną. Na szczęście czasy, gdy dostęp do nich wymagał wielu lat poświęceń już minęły. Dla dzisiejszego absolwenta szkoły średniej praca w branży usług medycznych jest na wyciągnięcie ręki i tworzy atrakcyjne perspektywy na przyszłość.

 

Do niedawna dostęp do zawodów medycznych narzucał konieczność bardzo długiego okresu nauki – ok. 6 lat studiów, zaś przyjęcie na studia wymagało uzyskania ponadprzeciętnych wyników w nauce jeszcze w liceum czy szkole ponadgimnazjalnej. W praktyce, system ten skutecznie zniechęcał wiele zdolnych osób i powodował, że na rynku pracy wciąż trwało poszukiwanie specjalistów. Po serii zmian w szkolnictwie, zawody marzeń są praktycznie w zasięgu każdego, kto ukończył szkołę średnią.

 

 

 

 

Praca w branży medycznej nie wymaga już długiej nauki – wiele zawodów można wykonywać bez konieczności podejmowania studiów. W szkołach policealnych, w czasie od jednego do 2,5 roku (w zależności od wybranej specjalizacji) można już zdobyć wiedzę, umiejętności i oficjalne uprawnienia do podjęcia pracy w niektórych zawodach. Dzięki temu, nie tylko została stworzona możliwość szybszego rozpoczęcia kariery, ale także krócej trwa zabezpieczenie swojej przyszłości, poprzez zdobycie dodatkowych uprawnień, kwalifikacji i dyplomów. Skrócony czas nauki gwarantuje również, że po zakończeniu edukacji wyuczony zawód wciąż będzie poszukiwany i atrakcyjny. Szkoły policealne dokładnie badają zapotrzebowanie rynku pracy i przygotowują swoją ofertę kierunków nauczania w oparciu o analizy ofert pracy, o perspektywy rozwoju zawodu oraz o liczbę zapytań ze strony potencjalnych pracodawców. Sieć szkół TEB Edukacja jest liderem w zakresie przygotowywania do pracy w zawodach medycznych (ponad 20% wszystkich słuchaczy kierunków medycznych w kraju w szkołach policealnych zdobywa wiedzę właśnie u nas). Placówka rekrutuje na 7 specjalizacjach medycznych: opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, rejestratorka medyczna, technik farmaceutyczny, technik sterylizacji medycznej, terapeuta zajęciowy, technik masażysta. Co ciekawe, specjalizacja w tych zawodach jest także cennym atutem również na rynkach zagranicznych – część z nich znajduje się na oficjalnych listach zapotrzebowania wielu krajów, także tych, które zwyczajowo stawiają przed pracownikami z Polski spore wymagania zawodowe, zanim pozwolą im na podjęcie pracy.

 

Stosunkowo krótkiego czasu nauki na tych kierunkach nie należy jednak utożsamiać z niską jakością kształcenia, wręcz przeciwnie: uczniowie pracują na najnowocześniejszym sprzęcie, a większość zajęć ma wymiar praktyczny i jest prowadzona przez osoby o wieloletnim doświadczeniu i autorytecie zawodowym. Nabyte podczas nauki umiejętności, wiedza i kwalifikacje niczym nie ustępują odpowiadającym im walorom, które zdobywane są podczas studiów, czego dowodem jest możliwość uzyskania państwowego dyplomu i oficjalnych uprawnień do wykonywania zawodu.

 

Planując dziś swoją karierę, warto wybrać takie rozwiązanie, które pozwoli jak najszybciej rozpocząć pracę w wymarzonym zawodzie i zapewni, że wybór profesji okaże się finansowym strzałem w dziesiątkę. Podjęcie nauki na kierunkach medycznych w TEB Edukacja zapewnia także dostęp do praktyk zawodowych w prestiżowych ośrodkach medycznych. Działające przy szkołach Biuro Karier pomaga w rozpoczęciu pracy zawodowej w licznych współpracujących firmach i ośrodkach. Praca w branży medycznej od dawna jest kojarzona z wysokimi zarobkami i prestiżową pozycją społeczną. Dziś każdy absolwent szkoły średniej może spróbować swoich sił w opiece medycznej. Sukces jest na wyciągnięcie ręki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

 

 

 

 

 

Szkoły Medyczne TEB Edukacja

www.teb.pl

 

Racibórz

ul. Rynek 6

tel. 32 661 42 80

 

Wodzisław Śląski

ul. Szkolna 1

tel. 32 456 18 43

 

Rybnik

ul. Korfantego 6

tel. 32 661 42 81

 

 

 

 

/artykuł sponsorowany/