Terapia poprzez zabawę? Tak, to możliwe!

3
109
zabawa.jpg

Skolioza – wielu rodziców słyszy dziś taką diagnozę na bilansie dziecka. W takim przypadku dziecko najczęściej jest kierowane na gimnastykę korekcyjną. Jednak nie przynosi ona poprawy nawet po kilku miesiącach ćwiczeń. Dlaczego tak się dzieje? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy właściciela Ośrodka Rehabilitacji, mgr Łukasza Chomickiego.

 

 

– Najważniejsze jest indywidualne podejście do pacjenta. Aby skuteczne leczyć skoliozę u dziecka, trzeba na początku określić jej przyczyny, rodzaj, kąt skrzywienia i czas, jaki upłynął od powstania deformacji, dokładnie przeanalizować które mięsnie należy wzmacniać, a które rozciągać. Następnie dobrać odpowiednie ćwiczenia. Ważne jest, aby taką rehabilitację rozpocząć jak najwcześniej, żeby przyniosła oczekiwane rezultaty – tłumaczy mgr Chomicki. – Atutem naszego Ośrodka są zajęcia indywidualne z małym pacjentem, gdzie pod okiem fizjoterapeuty, dziecko wykonuje tylko te ćwiczenia, które zalecane są w konkretnej dysfunkcji. W naszym Ośrodku leczymy różne wady postawy, m.in.: skoliozy, plecy okrągłe i wklęsłe, odstające łopatki, kolana koślawe i szpotawe, płaskostopie, a także asymetrie u niemowląt i małych pacjentów, mózgowe porażenie dziecięce, zaburzenia rozwoju ruchowego u niemowląt, i wiele innych. Zajęcia trwają około godziny i odbywają się w godzinach ustalanych indywidualnie z rodzicami dziecka, a terapia w formie zabawy i w towarzystwie bajkowych postaci najlepiej trafia do małych pacjentów – dodaje.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w Ośrodku Rehabilitacji AKSON w Raciborzu przy ul. Kolejowej 19, pod numerem telefonu 513 547 584 lub na www.rehabilitacja-akson.com. Przyjmujemy codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do ostatniego pacjenta.

 

 

Ośrodek Rehabilitacji AKSON

ul.Kolejowa 19

47-400 Racibórz

 

tel.: 513 574 584

www.rehabilitacja-akson.com

 

/artykuł sponsorowany/