XXXV Wodzisławskie Spotkania z Folklorem

1
58
folklor.jpg

Już dziś Miasto Wodzisław Śląski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich pasjonatów twórczości ludowej –  śpiewanej, recytowanej i innej do zgłaszania się. Zapraszamy również miłośników kuchni śląskiej, mody inspirowanej folklorem oraz amatorów ludowego rękodzieła i biżuterii na jarmark towarzyszący występom. Udział w imprezie jest bezpłatny. Wśród jarmarcznych atrakcji planujemy m.in. pokazy i degustacja kuchni śląskiej, stoiska z biżuterią, rękodziełem i sztuką ludową, animacje i warsztaty: m.in. moda, makijaż i manicure inspirowany folklorem, tworzenie biżuterii, decoupage z motywami ludowymi, wycinanki łowickie, haft, rzeźba i wiele innych. Wszystko to na scenie oraz w holu i na salach WCK.

Wypracowana przez lata formuła Spotkań obliguje chętnych uczestników do zwrócenia uwagi na dobór reprezentowanego repertuaru i zgodność jego formy z ludową tradycją kulturową, jak również dbałość o wartości językowe i muzyczne związane z przedstawianym regionem.

Uczestnikami przeglądu mogą być: gawędziarze, śpiewacy ludowi, grupy śpiewacze, kapele ludowe i podwórkowe, ludowe zespoły pieśni i tańca oraz ludowe formacje teatralne.
 
Laureaci przeglądu otrzymają pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz nagrody pieniężne. Ponadto będą mieli możliwość wystąpienia podczas Dni Wodzisławia Śląskiego.

Swój udział można zgłaszać do 9 października 2015 r., wysyłając kartę zgłoszeniową na adres: Wodzisławskie Centrum Kultury, ul. Kubsza 17, 44-300 Wodzisław Śląski lub na adres mailowy: [email protected]

Akredytacje należy wpłacić na konto WCK o nr 09 1240 4357 1111 0010 3971 8780 w terminie nieprzekraczającym 21 października 2015 r.

Istnieje możliwość zgłoszenia udziału w jarmarku ze swoim stoiskiem.

RAMOWY PROGRAM:

14:00 – 18:00 – prezentacje konkursowe
18:00 – 19:00 – obrady jury, udział w warsztatach tanecznych – wspólny taniec na scenie
19:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 
Podczas trwania imprezy jarmark folklorystyczny, otwarte warsztaty oraz wystawa.

/publ.d/