W Wodzisławiu powstał Mały Park Bezpiecznej Rozrywki

1
55
park7.jpg

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. wzbogacił się o „Mały Park Bezpiecznej Rozrywki”, który dzięki środkom pozyskanym z Fundacji AVIVA uruchomiono 24 czerwca 2015 r.

 

 

„Mały Park Bezpiecznej Rozrywki ” to inicjatywa społeczna, która jako jedna z dziewięciu została nagrodzona i wsparta finansowo przez Fundację AVIVA.

 

 

Na konkurs zorganizowany przez Fundację wpłynęło 410 projektów z całego kraju. Dzięki aktywności placówki, stowarzyszenia „Czyń Dobro” działającego na terenie Zespołu oraz wielu przyjaciół szkoły, inicjatywa ZPSWR została wyróżniona jako szczególnie cenna i zasługująca na wsparcie finansowe.

 

Dzięki wsparciu fundacji na terenie Zespołu powstał dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych plac zabaw. – Wyboru tego projektu dokonało jury. Kierowano się tym, że jest to placówka, która jest naprawdę potrzebna dla dzieci. Tutaj uczęszczają dzieci, które są niepełnosprawne. Plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością to jest bardzo drogi zakup, dlatego stwierdziliśmy, że to się na pewno dzieciom przyda – tłumaczy motywy decyzji fundacji jej przedstawicielka Katarzyna Skalska.

 

Od kwietnia tego roku szkoła podejmowała szereg działań, które pozwoliły na stworzenie bezpiecznego, atrakcyjnego i przytulnego miejsca służącego podopiecznym Zespołu Placówek i ich terapii. W parku bezpiecznej zabawy zainstalowano m.in. huśtawki, orle gniazda – jedno na sprężynach, inne typu karuzela, a także huśtawkę typu easy swing. – Wszystkim, których aktywność, praca, inicjatywa i konkretne wsparcie pozwoliły na wspólne stworzenie tego dzieła chcemy pięknie podziękować – mówiła Beata Rączka, dyrektor ZPSWR w Wodzisławiu Śl.

 

Swoje wyrazy wdzięczności w postaci specjalnie przygotowanego programu artystycznego wszystkim ofiarodawcom przekazali również obdarowani, czyli podopieczni wodzisławskiego Zespołu Placówek.

 

 

„Mały Park Bezpiecznej Rozrywki” to miejsce, z którego korzystać mogą dzieci, biorące udział w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju oraz uczniowie szkoły podstawowej specjalnej z lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniem upośledzenia umysłowego, z autyzmem, z niepełnosprawnością ruchową lub z innymi niepełnosprawnościami. Plac ma się także stać przestrzenią dla rodziców. – Stworzymy tu dla nich przytulną przestrzeń, w której bez obaw o swe pociechy, będą mogli porozmawiać o nich, wymienić własne doświadczenia, czasem pocieszyć inną mamę – wyjaśnia dyrektor szkoły.

 

/publ.d/