Za nami 4 Integracyjny Festyn Nocy Świętojańskiej

1
37
Noc Świętojańska.jpg

Podczas Festynu Nocy Świętojańskiej nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

 

Trudno zliczyć atrakcje, jakie przygotowano na 4 Integracyjny Festyn Nocy Świętojańskiej, który odbył się 28 czerwca za Pałacem Dietrichsteinów. Bloki tematyczne dla dzieci obfitowały m.in. w konkursy, zabawy, tańce, doświadczenia naukowe, tor przeszkód z elementami sensorycznymi i malowanie twarzy.

 

festyn4

 

Dorośli mogli natomiast skorzystać z porad psychologa, zaczerpnąć informacji na temat dogoterapii, wziąć udział w kobiecym bajaniu, przekonać się, z jakimi trudnościami muszą zmierzyć się osoby niewidome . Zarówno mali, jak i duzi mogli zafundować sobie wystrzałowe fryzury, pomalować paznokcie, wziąć udział w sesji fotograficznej i wygrać atrakcyjne nagrody. Do tego wszystkiego dołóżmy język migowy, rękodzieło, magię, roboty i wyjdzie nam całkiem spory pakiet atrakcji, okraszony szczerymi uśmiechami zadowolonych dzieci. – Impreza jest strzałem w dziesiątkę.

Dzieci świetnie się bawią, a rodzice mogą przez ten czas zasięgnąć porad specjalistów w różnych dziedzinach – mówi jedna z uczestniczek. Podczas festynu zbierano plastikowe nakrętki na rehabilitacje i terapie dzieci ze Stowarzyszenia Razem Raźniej. – Z roku na rok w organizację naszego wydarzenia włącza się coraz więcej firm, organizacji i partnerów, co bardzo cieszy – mówi Barbara Macharzyńska ze Stowarzyszenia Razem Raźniej, które wraz z Muzeum zorganizowało imprezę. Co najważniejsze, wspólna zabawa dzieci pełno i niepełnosprawnych integruje i kształtuje prawidłową postawę od wczesnego dzieciństwa.

 

tekst i zdjęcia: Gazeta Wodzisławska

/publ.d/