Wodzisław: W mieście pojawi się więcej kamer

3
25
monitoring.jpg

O kolejne trzy kamery rozrośnie się monitoring miejski w Wodzisławiu Śląskim. W mieście znajduje się obecnie 18 kamer monitorujących newralgiczne punkty w mieście.

 

W zeszłym roku zainstalowano 6 nowych kamer, oprócz 10 już funkcjonujących. Skąd więc wzięły się 2 kolejne? Otóż do systemu włączone zostały również 2 dodatkowe kamery uruchomione przez Spółdzielnię Mieszkaniową ROW w Wodzisławiu Śl. na administrowanych przez nią osiedlach XXX Lecia PRL oraz Piastów. Teraz czas, aby kamery pojawiły się dodatkowo w trzech nowych miejscach, mianowicie w Zawadzie, Kokoszycach i na Starym Mieście.

 

 

– Nowe kamery monitoringu miejskiego zainstalowane mają zostać w dzielnica Zawada, konkretnie w rejonie skrzyżowania ul. Młodzieżowej i ul. Długiej, w dzielnicy Kokoszyce, w rejonie ul. Młodzieżowej pomiędzy posesjami nr 38 i 45 (plac przed posesją nr 45) oraz na Starym Mieście – rozważane są dwie lokalizacje: budynek Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Daszyńskiego 2 lub budynek WCK przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Kamera ta ma być skierowana na Pl. Gladbeck – informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy wodzisławskiego magistratu.

Na razie można zgłaszać swoje oferty na realizację modernizacji monitoringu miejskiego – czas jest do 26 czerwca. Szczegóły znaleźć można tutaj >>zobacz szczegóły

 

d.