Złoto i srebro dla biathlonistów z Wodzisławia

1
18
biathlonisci.jpg

W drugi weekend czerwca młodzi biathloniści z UKS Strzał Wodzisław wystartowali w Pucharze Polski w biathlonie letnim.

 

13.06.2015 w pięknej scenerii na Jamrozowej Polanie i 30 stopniowym upale zawodnicy wystartowali w biegu sprinterskim , gdzie za każdy niecelny strzał musieli pokonać rundkę karną.

W młodzikach młodszych najlepszym zawodnikiem w Polsce okazał się Adam Zając , który swoim celnym okiem i najlepszym biegiem wywalczył złoty medal. Rafał Zając z jednym niecelnym strzałem ukończył rywalizację tuż za podium ,bo na 4 pozycji. Szymon Strzelczyk miał do pokonanie trzy rundy karne i zajął 11 miejsce. W młodzikach bardzo udany start miał Szymon Konieczny, który mimo 6 pudeł zajął wysoką 8 pozycję. Nieco gorzej spisał się Paweł Kowol, który miał aż 8 kar i zajął 19 lokatę.

W młodziczkach bardzo wysoki 9 miejsce zajęła Emilia. Zawodniczka nie miała szczęścia na strzelnicy, bo musiała pokonać dodatkowo 7 rundek karnych. Z 9 karami i na 19 pozycji swoją rywalizację ukończyła Julia Kałuża. W młodziczkach młodszych bardzo wysokie miejsce zajęła Paulina Nowak , która uplasowała się na 5 pozycji.

 

14. 06.2015 odbyły się starty w biegu indywidualnym, gdzie za każdy niecelny strzał zawodnicy otrzymywali karę 30 sekund. Bardzo dobry występ dla Sylwii Bażan, która na 15 strzałów ani razu nie spudłowała, jednocześnie swoim rewelacyjnym biegiem wywalczyła srebrny medal w młodziczkach młodszych. Jest to pierwszy tak poważny sukces na koncie młodej biathlonistki. W tej samej kategorii Paulina Nowak nie wytrzymując presji na strzelnicy spudłowała 5 razy i mimo jednego z najlepszych czasów biegowych strata okazałą się nie do odrobienia na trasie i w rezultacie Paulina zajęła 12 pozycję. Bardzo podobnie zachował się młodzik młodszy Adam Zając uzyskując najlepszy czas biegu z pośród swoich rywali ,ale na ostatnim strzelaniu spudłował aż trzykrotnie kończąc zawody na 9 miejscu. Szymon Strzelczyk nie miał szczęśliwego dnia. Podczas każdej wizycie na strzelnicy wybiegał z niecelnymi strzałami, zajmując 10 lokatę. Swoją dobrą formę udowodnił po raz kolejny Rafał Zając, który tylko raz nie trafił do celu i uplasował się na bardzo wysokiej 5 pozycji. W młodzikach problemy na strzelnicy mieli obaj nasi zawodnicy. Paweł Kowol, który aż 14 razy pudłował zajmując 21 lokatę, natomiast Szymon Konieczny z 11 niecelnymi strzałami ukończył rywalizację na 15 pozycji. W młodziczkach bardzo dobrą dyspozycję biegową pokazała Emilia Klimek, ale zabrakło precyzji na strzelnicy. Zawodniczka z 11 karami zajęła i tak dobrą 11 lokatę. Julia Kałuża również miała 11 kar , ale troszkę słabszy bieg, kończąc walkę sportową na 17 miejscu.

Mimo pechowego dnia na strzelnicy większości zawodników, starty w Pucharze Polski były bardzo udane. Do Wodzisławia Śląskiego trafiają dwa medale i bardzo wysokie miejsca zawodników z biegu sprinterskiego!!! Już 25 czerwca zawodnicy z Wodzisławia wyjeżdżają na 5- cio dniowe Mistrzostwa Polski do Zakopanego, będzie to dla nich największy sprawdzian tego sezonu.
tekst nadesłany

 

/publ.d/