Wodzisław: Mamy szóstą drużynę w Polsce

3
24
mks.jpg

To właśnie MKS Wodzisław Śląski, podczas zaciętej walki w Toruniu, wywalczył tytuł 6 najlepszej drużyny w kraju.

 

W meczu o 5 miejsce nasi chłopcy przegrali z Uks La Basket Warszawa 52:55.
Po pechowym odpadnięciu ze strefy medalowej chłopcy walczyli dzielnie ale od początku 4 kwarty musieliśmy sobie radzić bez Patryka Michałowskiego, któremu niesłusznie odgwizdano 5 faul. Następnie kontuzji doznali Filip Skrzydło i Łukasz Przybyła, co znacząco utrudniło nam walkę w końcówce meczu.
Z Torunia wracamy jednak z podniesionymi głowami. Wygraliśmy 2 mecze z Sopotem i Ostrowem Wlkp. Minimalne porażki ponieśliśmy z dwoma drużynami z Warszawy i przy odrobinie większej dawce szczęścia gralibyśmy o medale.

Brawa dla chłopaków za heroiczną postawę i godne reprezentowanie naszego klubu i miasta na najwyższym krajowym szczeblu.
Wielkie podziękowania i gratulacje dla trenera Marka Malika, kierownika drużyny Artura Adamczyka oraz dla rodziców zawodników i innych naszych sympatyków, którzy w liczbie niemal 30 osób wspierali drużynę na Turnieju Finałowym w Toruniu.

W następnych sezonach ciężka praca powinna przynieść kolejne sukcesy !!
Nasza drużyna grała w składzie: Łukasz Laskowski – kapitan, Dawid Moczała, Filip Skrzydło, Rafał Szlachta, Remigiusz Kaczor, Adrian Zanibol, Łukasz Przybyła, Grzogorz Płonka, Michał Adamczyk, Patryk Michałowski, Szymon Kyrcz i Robert Szlachta

 

/publ.d/