Jastrzębie Zdrój: Mini uprawa konopi w szafce

0
141
konopie.jpg

Policjanci z wodzisławskiego wydziału kryminalnego odkryli w jednyjm z mieszkań w Jastrzębiu Zdroju mini plantację konopi indyjskich.

 

Wodzisławscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Jastrzębia Zdroju, którzy posiadali ponad 80 działek marihuany. W ich mieszkaniu kryminalni odnaleźli również specjalnie przygotowaną szafkę. Mężczyźni prowadzili w niej swoją małą, domową uprawę konopi indyjskich. Teraz o ich losie zadecyduje prokurator i sąd. Za przestępstwa narkotykowe mogą spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

W piątek około 19:00 policjanci wydziału kryminalnego wodzisławskiej komendy w jednym z mieszkań w Jastrzębiu Zdroju odkryli mini plantację konopi indyjskich. Znajdowali się tam dwaj młodzi mężczyźni, wyraźnie zaskoczeni wizytą stróżów prawa. Podczas przeszukania, śledczy znaleźli dwa pojemniki z zawartością suszu konopi indyjskich. Z zabezpieczonej substancji można było przygotować prawie 80 działek dilerskich gotowej marihuany. Policjanci w mieszkaniu natrafili również na specjalną szafkę przygotowaną do uprawy konopi indyjskich. W jej wnętrzu 23-latek i jego o dwa lata młodszy kolega zdążyli już wyhodować trzy małe krzaki tej rośliny. O losie mieszkańców Jastrzębia będzie teraz decydował prokurator i sąd. Przestępstwa narkotykowe mogą się dla nich zakończyć nawet 10-letnim pobytem w więzieniu.

To nie jedyne przestępstwo narkotykowe ujawnione w czasie minionego weekendu. Mundurowi także wczoraj zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoim samochodzie posiadali blisko 50 działek dilerskich substancji psychoaktywnych. Wpadli podczas kontroli na ul. Rydułtowskiej w Radlinie.

 

/publ.d/