Wodzisław: W Parku bedzie ładniej

0
17
park.jpg

Rewitalizacja stawu w Parku Miejskim jest w trakcie realizacji.

 

Jednym z projektów wybranych przez mieszkańców w ramach tworzenia Budżetu Obywatelskiego była rewitalizacja stawu w Parku Miejskim. Na projekt ten przeznaczonych zostało ponad 170 tysięcy złotych. Co konkretnie dzieje się teraz w Parku Miejskim?

Na początku staw musiał zostać odmulony, a dzisiaj do parku wjechała koparka, aby dokładnie oczyścić dno. W fazie końcowej jest przygotowanie projektu – mowa nie tylko o odpowiednim uszczelnieniu dna stawu, ale również chociażby zainstalowaniu odpowiednich barierek dookoła. Dodatkowo Służby Komunalne Miasta, które zajmują się tym projektem, w uwzględniły w nim także ogrodzenie placu zabaw, aby wraz ze stawem tworzyły wspólny kompleks. Rozpoczęte prace spowodowały, że wygląd parku nie jest obecnie efektowny.

Nie oznacza to jednak, że poza okolicą stawu parkowego nic się nie dzieje. Każdego dnia, od godziny 08.00 do 14.00 na terenie parku pracuje jednoosobowa obsada SKM, której zadaniem jest zbieranie papierków, zamiatanie placu zabaw, rozdrabnianie piasku, zamiatanie schodów, przejść, mycie ławek.

Od jutra natomiast rusza usuwanie żywopłotów wokół stawu, na których usunięcie zgodę wyrazić musiał konserwator. Dzięki uzyskaniu tej zgody jutro wkraczają do Parku Miejskiego kosiarki, które również zajmą się wykoszeniem traw. Znikną bujne trawy, a na klombach pojawi się nowa obsada – jak chociażby nowe kwietniki za placem zabaw. A to jeszcze nie koniec planów związanych z Parkiem Miejskim. O szczegółach będziemy informować.

 

/publ.d/