Tragiczny wypadek w Gołkowicach

4
52
motocykl.jpg

Mężczyzna prawdopodobnie nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

 

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczorajszego wieczoru w miejscowości Gołkowice. Pomimo działań podjętych przez służby ratownicze 29-letni mężczyzna kierujący motocyklem marki Suzuki nie żyje. W tym roku to już piąty motocyklista na śląskich drogach, który stracił życie.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj wieczorem około 19.00 w Gołkowicach na ulicy Borowickiej. Wstępne ustalenia policjantów wodzisławskiej drogówki wskazują, że nieposiadający uprawnień do kierowania motocyklem mężczyzna, nie zakładając kasku ochronnego, pożyczył od znajomego motocykl na krótką przejażdżkę. Kilkusetmetrowa jazda już na pierwszym łuku drogi zakończyła się uderzeniem w betonowy słup ogrodzenia przydrożnej posesji. Obrażenia mężczyzny okazały się niestety, śmiertelne. Policjanci i obecny na miejscu zdarzenia biegły ds. ruchu drogowego wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego wypadku.

W tym roku na Śląsku doszło już do ponad 120 zdarzeń z udziałem motocyklistów, w wyniku których 5 osób poniosło śmierć, a 41 doznało poważnych obrażeń ciała. Nie pozwólmy, by chwila lekkomyślności i braku rozwagi kosztowała nas życie. Zwiększmy ostrożność, by ten niechlubny bilans już nie uległ zwiększeniu. Pamiętajmy także, że świadoma zgoda na umożliwienie jazdy osobie nieposiadającej wymaganych uprawnień również stanowi naruszenie prawa.

 

/publ.d/