Kolejny niezwykły gość w wodzisławskiej bibliotece

5
26
Petek.jpg

Kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek.

 

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu wiele się dzieje. Szczególnie teraz, kiedy trwa Tydzień Bibliotek. Już dzisiaj, o godzinie 10.00, kolejne spotkanie z niezwykłym człowiekiem, który nie tylko kocha książki, ale również je pisze. O kim mowa? Tym razem do wodzisławskiej książnicy zawita Krzysztof Petek.

Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pracował w studiu radiowym Egida, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum napisał Diamentowy pościg, serie OPERACJA HYDRA oraz GRA wydała Agencja WORD-PRESS. Wydawnictwo Dookoła Świata wypuściło przygodowo-podróżniczą książkę „Zaklęcie dla Golema. Praga”, a Zysk i S-ka rozpoczęło wydawanie przygodowych powieści dla czytelnika dorosłego od pozycji „Całe złoto El Dorado”. Krzysztof Petek asystuje Jackowi Pałkiewiczowi, odkrywcy źródeł Amazonki, w wyprawach po Amazonii i Syberii, organizuje samodzielnie wyprawy trekkingowe oraz off-roadowe. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Z pewnością autor będzie miał wiele fascynujących historii w zanadrzu. Jeśli chcecie ich posłuchać, to zapraszamy do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej już dzisiaj, na godzinę 10.00.

 

/publ.d/