Wodzisław: Zdecyduj gdzie powstanie Trasa Zdrowia

2
23
trasa zdrowia.jpg

Wodzisław Śląski zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu na realizacje projektu PZU Trasy Zdrowia. Zadecydujmy razem, czy nasz projekt wygra dofinansowanie na budowę Trasy.

 

 

PZU Trasa Zdrowia to mini kompleks rekreacyjno-sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje ścieżka, przystosowana do bezpiecznego uprawiania sportu na co dzień. Trasa umożliwia aktywność w dyscyplinach między innymi takich jak bieganie, nordic walking, spacery, czy narty biegowe. PZU Trasy Zdrowia będą wykonane w określonym standardzie, wspólnym dla wszystkich lokalizacji. Modelowa Trasa będzie miała kształt pętli, o długości od 2 do 3 km, wytyczonej na obszarze leśno-parkowym. Na Trasie znajdą się duża tablica startowa z regulaminem, mapą i numerami alarmowymi, 9 instalacji treningowych wraz z tablicami informacyjnymi, zawierającymi propozycje ćwiczeń dla dzieci, dorosłych i seniorów, duży kierunkowskaz wielofunkcyjny oraz dwa mniejsze kierunkowskazy.

 

logo

 

 

Teraz nadszedł czas na kolejny etap konkursu czyli konsultacje. Efektem warsztatów konsultacyjnych będzie wybór ostatecznej lokalizacji Trasy oraz Plan Animacji zawierający pomysły lokalnej społeczności na wykorzystanie Trasy. A w takich warsztatach będzie można wziąć udział już dzisiaj, 6 maja, o godzinie 12:00 w budynku 4b Urzędu Miejskiego w sali 206. Będą one prowadzone przez niezależnego moderatora, który będzie dbał o odpowiedni rytm spotkań. Kolejne konsultacje odbędą się natomiast 13 maja, w tym samym miejscu i o tej samej porze.

 

/publ.d/