W najbliższy weekend rozpoczyna się Tydzień Bibliotek

6
43
plakat biblioteka.jpg

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Ślaskim kolejny raz włącza się do ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek.

 

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tym razem impreza ta odbędzie się pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”.

 

 

Co roku również do tego projektu dołącza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim. I co roku stara się, aby każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Również w tegorocznym Tygodniu Bibliotek nie zabraknie w naszym mieście spotkań z wybitnymi pisarzami, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami, jak również wielu wydarzeń towarzyszących spotkaniom autorskim.

 

http://wodzislaw-slaski.pl/wp-content/uploads/2015/05/plakat1.jpg                   http://wodzislaw-slaski.pl/wp-content/uploads/2015/05/plakat11.jpg

 

 

/publ.d/