Nowa siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

2
186
sz-02.jpg
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności pracuje już w budynku starostwa przy ul. Pszowskiej 92 a (obok Wydziału Komunikacji i Transportu).
 
Nowa siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w budynku starostwa przy ul. Pszowskiej 92 a już otwarta. W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele władz, m.in. starosta Tadeusz Skatuła, wicestarosta Leszek Bizoń, członek zarządu powiatu Dariusz Prus, sekretarz powiatu Grażyna Durczok, dyrektor PCPR Irena Obiegły, naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Iwona Koczy, przewodnicząca Zespołu Monika Kantor.
 
 
 
 
 
Nowa siedziba została wyremontowana. Składają się na nią:  trzy pokoje, gabinet lekarski, gabinet specjalistów oraz archiwum.
 
 
Do 22 kwietnia Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności znajdował się w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Wałowej 30. Zmiana siedziby była konieczna – jak informuje starostwo – ze względu na to, że co roku wzrasta liczba osób niepełnosprawnych korzystających z usług zespołu, dotychczasowa siedziba stała się zdecydowanie za ciasna. – Na przykład w ubiegłym roku wydano ponad 2500 orzeczeń o niepełnosprawności, 472 legitymacje osób niepełnosprawnych oraz (od 1 lipca 2014 r.) prawie 300 kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Zmiana lokalizacji podyktowana była więc koniecznością poprawy warunków obsługi klientów oraz przeprowadzania badań lekarskich – podaje starostwo.  Dla klientów są do dyspozycji trzy wejścia do budynku, w tym dwa pozbawione barier architektonicznych (od strony dziedzińca Zespołu Szkół Technicznych oraz przez Wydział Komunikacji i Transportu).
 
Ze zmianą lokalizacji zmieniły się również godziny pracy i numery kontaktowe. Punkt informacyjny Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności jest teraz czynny w godzinach:
 
• poniedziałek, wtorek, środa od 8:00 do 15:00 
• czwartek od 8:00 do 17:00
• piątek od 8:00 do 13:00
Nowy numer telefonu: 32 412 09 67
 
/k/
Fot. Starostwo Powiatowe Wodzisław