Akcja My Nie Gryziemy w Pszowie

3
106
gryziemy-01.jpg

Policjanci z Wodzisławia uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi w ramach ogólnopolskiej akcji „My Nie Gryziemy” prowadzonej przez Fundację Ewy Naworol.

 

Funkcjonariusze omawiali z najmłodszymi zasady bezpiecznego zachowania w domu, w czasie wolnym i podczas poruszania się po drogach. Przedstawiciele fundacji natomiast szkolili dzieci w zakresie właściwych zachowań ze zwierzętami.

 

Przez dwa dni w Pszowie gościli przedstawiciele Fundacji Ewy Naworol wraz ze swoim mobilnym punktem szkoleniowym. Przyjechali w związku z prowadzoną akcją profilaktyczną „My Nie Gryziemy”. Szkolili dzieci w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Przybliżali temat bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami, a także uwrażliwiali na sygnały wysyłane przez psy. Okazję do spotkań z najmłodszymi wykorzystali również wodzisławscy policjanci, którzy przyłączyli się do akcji. Omawiali z najmłodszymi zasady bezpiecznego zachowania w domu, w czasie wolnym i podczas poruszania się po drogach.  Najmłodsi mogli również z bliska obejrzeć, a nawet usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Na koniec policjanci wręczali dzieciom elementy odblaskowe, tłumacząc jak ważne jest ich noszenie.

 

 

Tekst i fot. KPP Wodzisław Śl.

publ. /k/