Laureaci powiatowego przeglądu talentów

1
41
tal-02.jpg

13 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury w Wodzisławiu Śl. odbyła się VIII edycja Wielkiego Konkursu Talentów. Przed publicznością zaprezentowało się 8 solistów, 4 zespoły muzyczne oraz 5 tancerzy.
I miejsce

Ósma edycja konkursu zgromadziła tłumy utalentowanych młodych ludzi, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu wodzisławskiego. Uczniów i opiekunów obecnych w WCK przywitali Poseł na Sejm RP Ryszard Zawadzki, który objął patronat nad imprezą, a także wicestarosta Leszek Bizoń.

Jury w składzie: Joanna Stanisz-Cebula (animatorka kultury, pracownik WCK), Marek Sobota (kierownik impresariatu WCK), Karol Husak (instruktor gitary, pedagog, członek zespołu Whatever) oraz Dawid Szlezak (nauczyciel w Prywatnej Szkole Muzycznej w Rydułtowach, specjalista gry na gitarze), przyznało 3 nagrody główne, 2 wyróżnienia oraz 3 dodatkowe wyróżnienia. W tym roku podium zdominowali reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

 Nagrody główne:

I miejsce: Cezary Borowik – tegoroczny maturzysta, który od września jest uczniem i tancerzem szkoły tańca w stolicy, gdzie pod okiem najlepszych choreografów i trenerów przygotowuje się na audycję do Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Cezary podbił serca jury przygotowanym przez siebie układem choreograficznym do utworu ”Exogenesis symphony” zespołu Muse.

II miejsce: Łukasz Kretek, Marcin Kretek, Aleksandra Kretek, Jakub Langrzyk, Łukasz Folwarczny i Maja Czyż tworzący zespół Eda – grupa wykonała w swingowych aranżacjach utwory o tytułach „Dream of little dream of me” i „Chameleon”.

III miejsce: Edyta Górecka – wokalistka, która oczarowała wszystkich niezwykłą, melancholijną interpretacją hitu „Dream of little dream of me”.

Wyróżnienia:

    Zespół The Mayers w składzie: Kamil Hołek, Dawid Twardy i Jakub Szymański (uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, którzy wykonali utwór z repertuaru grupy Oasis pod tytułem „Slide away”),
    Dominika Wolny i Łukasz Skotarek (reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., będący 2/3 zespołu Georgia on the Moon grającego akustyczne piosenki własnego autorstwa; duet wykonał utwór pod tytułem „Hap”).

Dodatkowe wyróżnienia:

    Daniel Katryniok i Jakub Krzykala (uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., stanowiący grupę taneczną o nazwie JumpStyle to Powerfull Blow),
    Julia Różalska (solistka z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., która zaśpiewała piosenkę Jeremiego Przybory pod tytułem       „Wesoły deszczyk”),
    Weronika Gojny (uczennica II klasy technikum z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl., która wykonała utwór autorstwa Mariji Serifovic pod tytułem „Molitva”.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało we współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali:
– Poseł na Sejm RP Ryszard Zawadzki,
– Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.,
– Radny Rady Powiatu Wodzisławskiego i nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Grzegorz Kamiński.,
– Wodzisławskie Centrum Kultury,
– Termo Profil Spółka z o.o.,
– Pol-Eko – Aparatura,
– ARBET – Kolarski SC.

Powiatowy przegląd talentów przygotowany i przeprowadzony został przez nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. – Marka Gryta, Kingę Węglarz, Ewelinę Gawlik i Annę Rynkiewicz-Ryszkę.

 

Fot. Starostwo Powiatowe Wodzisław Śl.

publ. /k/