„Polki dla Polki”, czyli folkowa propozycja na Dzień Kobiet

3
28
vladislavia.jpg

Zrodziła się w Czechach, a zawładnęła cały świat. Bywa cięta i wściekła, klasyczna i nowoczesna, lubelska i podlaska, fińska i estońska. Polka, czyli główna bohaterka koncertu Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia", koncertu przygotowanego z okazji Dnia Kobiet.

 

„Vladislavia” to zespół, który od ponad trzydziestu lat podbija serca mieszkańców miasta i regionu. Działa na co dzień przy Wodzisławskim Centrum Kultury. W centrum tej formacji leży taniec ludowy i folklor z prawdziwego zdarzenie. Zespół przygotowuje kilka koncertów rocznie, w tym koncerty edukacyjne i okolicznościowe. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet „Vladislavia” zaplanowała wyjątkowe taneczne spotkanie z folklorem. Koncert pn. „Polki dla Polki” odbędzie się już 8 marca o godzinie 16.00 na sali widowiskowej WCK. Wydarzenie poświęcone będzie polce i Polkom.

 

Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK, codziennie: poniedziałek 8:00 – 16:00, wtorek 8:00 – 20:00, środa – piątek 8:00 – 16:00, weekendy – kasa czynna godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK, za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>.

 

publ./d/