Region: 10 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu

2
21
komputery_internet_wodzislaw.jpg

Wszystkie działania realizowane są pod hasłem: „Razem tworzymy lepszy Internet”.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych W tym roku obchodzony jest 10 lutego, a wszystkie związane z nim działania realizowane są pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

 

W związku z obchodami dnia bezpiecznego internetu warto podkreślić to, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Należy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci Internet, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki. W Polsce jednymi z podmiotów szczególnie mocno promującymi bezpieczeństwo w sieci są: Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) – od 2005 roku organizatorzy „Dnia bezpiecznego Internetu” i realizatorzy unijnego programu „Safer Internet”.

 

W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu 2015” do końca lutego tego roku można rejestrować lokalne inicjatywy poprzez specjalny formularz zamieszczony na stronie organizatora: www.dbi.pl. Twórcy najlepszych inicjatyw, po ich zarejestrowaniu, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów DBI.

 

/publ. d./