Wodzisław: Uczniowie I LO angażują się w wolontariat

1
26
DSC00379.JPG

Od lutego 29 młodych ludzi przez cały rok będzie pomagać w powiatowych jednostkach pomocy społecznej.

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Te piękne słowa wypowiedziane kiedyś przez Jana Pawła II przyświecają uczennicom i uczniom Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., którzy 27 stycznia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. utworzyli kolejną w powiecie wodzisławskim grupę wolontariuszy.

 

 

Od lutego 29 młodych ludzi przez cały rok będzie pomagać w powiatowych jednostkach pomocy społecznej. Oficjalne skierowania do służby wolontariackiej wręczył wicestarosta Leszek Bizoń, który podziękował młodzieży za podjęcie takiej inicjatywy.

 

To już ósma taka grupa, która zawiązała się w powiecie dzięki współpracy szkoły i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Dzięki wolontariatowi młodzi ludzie mają szansę nauczyć się wielu rzeczy – również o sobie samym. Wolontariat często bowiem otwiera oczy i jest czasem weryfikacji poglądów i postaw. Daje szansę spojrzenia na swoje własne życie z innej perspektywy, przekonania się, że jakże często niepotrzebnie narzekamy, nie umiemy się cieszyć z tego, co mamy – a zwykle jest z czego…

 

/publ. a/