Pszów: Maturzyści z ZSP zatańczyli poloneza

1
50
DSC_9163.JPG

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych bawiła się przy dobrej muzyce w Domu Przyjęć Contra.

 

Tradycyjnie na sto dni przed maturą młodzież bawi się na balach studniówkowych. 24 stycznia  w Wodzisławiu Śląskim w Domu Contra odbyła się studniówka zorganizowana przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. W imprezie udział wzięła młodzież klays IV Technikum, nie zabrakło także zaproszonych gości dyrekcji szkoły oraz nauczycieli uczących w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie.

 

Zobacz więcej zdjęć ze studniówki maturzystów z ZSP w Pszowie>>

Przedstawicielka  klasy powitała zaproszonych gości a następnie poprosiła o rozpoczęcie balu, panią Dyrektor ZSP w Pszowie. Dziewczęta wystąpiły w szykownie dobranych kreacjach a chłopcy w elegancko skrojonych garniturach.

 

 

Panie obdarowane zostały przez swoich partnerów różami i zaproszone do tańca, którym zgodnie z tradycją był polonez.  Ten narodowy taniec poprowadziła pani dyrektor tańcząc w pierwszej parze z jednym z uczniów.

Wszystkie damy wyglądały zjawiskowo i elegancko, a panowie wytwornie i  gustownie. Grono pedagogiczne z dumą przyglądało się metamorfozie, którą przeszli uczniowie i liczy, że matura pójdzie równie gładko jak polonez. Podczas balu uczniowie klas maturalnych podziękowali wychowawcom i gronu pedagogicznemu za trud, wysiłek, cierpliwość i zrozumienie.

 

 

/publ. a/