Aktywne ferie zimowe 2015 z OSiR Racibórz!

2
143
02_osir_ferie_foto.jpg

Lodowisko, aquapark, kręgielnia i wiele innych atrakcji.

 

Już 1 lutego dzieci z powiatu raciborskiego rozpoczną dwutygodniowe zimowe ferie. Póki co, prognozy pogody nie zapowiadają obfitych opadów śniegu, ale nie oznacza to, że ferie będą nudne. Władze Raciborza, jak co roku zadbały, aby najmłodsi mieszkańcy spędzili wolny czas w miły i atrakcyjny sposób.

 

Ciekawą ofertę dla amatorów wodnych zabaw przygotowuje również aquapark H2Ostróg. – W ostatnim czasie bardzo popularny staje się aktywny tryb życia, więc my idąc za tym trendem przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć swoje pociechy zdrowych nawyków. Wiemy, że wielu z nich chciałoby pojeździć na nartach, albo przynajmniej poślizgać się na sankach, niestety, takich atrakcji nie zapewnimy, bo nie mamy do tego warunków, ale zapraszamy do korzystania z innych atrakcji, które przygotowaliśmy podczas tegorocznych ferii- zachęca Krzysztof Borkowski, zarządca aquaparku H2Ostróg w Raciborzu.

 

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych na krytej pływalni? – Od poniedziałku do piątku odbywać się będą bezpłatne lekcje pływania, prowadzone pod okiem wykwalifikowanego instruktora Dariusza Kwapika. Natomiast dla dzieci, które już potrafią utrzymać się na wodzie zorganizujemy zabawy animacyjne, zawody czy turnieje w siatkówkę lub piłkę wodną – wylicza Marcin Polowczyk, inspektor ds. sportu i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych w OSiR Racibórz. – Aby korzystać z atrakcji należy wykupić bilet wstępu na basen – dodaje. Od 1 do 13 lutego bezpłatne lekcje pływania oraz zajęcia animacyjne dla dzieci w H2Ostróg (po zakupie wejściówki na basen) odbywać się będą w godz.:

 

godz. 8.00-9.00 – gry i zabawy

godz. 9.00-10.00 – nauki pływania

godz. 13.00-14.00 – nauki pływania

godz. 14.00-15.00 – gry i zabawy

 

Interesujące zajęcia odbywać się będą również w pozostałych obiektach należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Nieopodal aquaparku usytuowane jest lodowisko "Piastor", na którym podczas ferii można będzie nauczyć się jeździć na łyżwach (poniedziałek-piątek, godz. 9.00-10.00), a na pobliskiej kręgielni stoczyć pojedynek w kręgle (wejścia dla grup zorganizowanych w godz. 8.00-12.00). Natomiast w hali widowiskowo-sportowej "Arena Rafako" przy ul. Łąkowej odbywać się będą liczne turnieje sportowe dla dzieci i młodzieży (początek rozgrywek 12.30). Zawody są bezpłatne, a udział w nich może wziąć każdy chętny. Zapisy do turniejów odbywać się będą w dniu zawodów. Poza tym przez cały okres ferii dzieci i młodzież w godzinach 9.00-19.00 mogą bezpłatnie korzystać ze stołów do tenisa stołowego.

 

Plan turniejów na pierwszy tydzień ferii:

02.02 – Turniej tenisa stołowego oraz piłkarzyków stołowych

03.02 – Turniej dwójek piłkarskich w siatkonogę

04.02 – Turniej badmintona

05.02 – Turniej dwójek siatkarskich

 

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych w zależności od zgłoszeń zawodników. Tak szeroki wachlarz atrakcji na pewno zachęci do korzystania z obiektów najmłodszych jak i nieco starszych raciborzan gwarantując im ciekawą rozrywkę i dobrą zabawę.

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu

 

Kręgielnia

ul. Zamkowa 4, tel. 32 415 37 17

 

Lodowisko Piastor

ul. Zamkowa 4, tel. 32 415 37 17

 

Arena Rafako

ul. Łąkowa 31, tel. 32 415 22 83

 

Aquapark H2Ostróg

ul. Zamkowa 4, tel. 32 415 37 17

 

/publ. a/