Wiemy, które drogi będą remontowane dzięki schetynówkom

3
23
1428503_53809279.jpg

Spośród 35 zadań finansowe wsparcie otrzymają trzy drogi z powiatu wodzisławskie i dwie z raciborskiego.

 

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych zwany popularnie „schetynówkami” to niezwykle efektywne wsparcie dla modernizacji sieci ważnych dróg lokalnych, przeważnie będących w zarządzie powiatu. W rozdaniu na rok 2015 trafiło kilka projektów z naszego regionu.

 

W powiecie wodzisławskim wsparcie otrzymały trzy drogi gminne. Mszana dostała pieniądze na remont ulicy Akacjowej (dotacja w wysokości 1 194 282,42 zł. Gorzyce otrzymały 822 651,00 zł na modernizację ulicy Poprzecznej w Rogowie. Wsparcie finansowe uzyskały także Rydułtowy na remont ulicy Radoszowskiej oraz fragmentu Obywatelskiej. Dotacja wynosi: 2 949 560,00 zł.

 

W powiecie raciborskim starano się o wsparcie na przebudowę drogi Maków – Kornice oraz na przebudowę ulicy Ocickiej i na przebudowę ulic Moniuszki i Powstańców Śląskich w Krzyżanowicach. Urząd Wojewódzki wyasygnował pieniądze na modernizację drogi Maków – Kornice (dotacja w wysokości 1 milion 351 tysiące zł., wkład własny gminy jest tej samej wysokości) oraz na przebudowę drogi w Krzyżanowicach (tu pomoc województwa wyniosła 675 460 zł.; wkład własny gminy jest tej samej wielkości). W Wydziale Inwestycji i Rozwoju powiedziano nam, że w przypadku drogi Maków – Kornice na początku przyszłego roku będzie podpisywana umowa z Urzędem wojewódzkim, a następnie rozpocznie się procedura przetargowa (prawdopodobnie już pod koniec stycznia, lub w lutym).

 

/l/, /a/