Weekend w Wodzisławiu i okolicach (28 listopada-1 grudnia): Zobacz, co się będzie działo!

5
21
maxresdefault_1.jpg

Mela Koteluk, Coria, Grubson, Mariusz Kalaga, Mnozil Brass czyli koncertowy weekend w powiecie wodzisławskim.

 

8 listopada: Andrzejki i Katarzynki

W piątek, 28 listopada o godz. 16.00 w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim odbędą się Andrzejki dla dzieci. Muzeum pozwoli przenieść się w czasy, w których wierzono jeszcze w magiczną moc nocy andrzejkowych.

 

28 listopada: Koncert Corii

 

W piątek, 28 listopada o godz. 20.00 w Klubie Muzycznym Szuflada w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert zespołu Coria. Jako support wystąpi formacja Youth Fall Away.

 

Coria to połączenie byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (dwa albumy studyjne, support m.in. Guns'N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz MBTM Tomasza Mrozka.

 

Grupę wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Zespół w 2013 wydał singiel "Niepokój", który jest zapowiedzią zbliżającego się wydawnictwa zespołu. Album pod nazwą Teoria Splątania zostanie wydany jeszcze w tym roku. Coria w czerwcu 2014 roku wygrała w konkursie Life On Stage pokonując setki zespołów z całego kraju. Nagrodą jest zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericiem Claptonem.

 

Coria jest zespołem o bogatej historii scenicznej. Składa się z profesjonalnych i doświadczonych muzyków. W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy związanej z działalnością zespołu. Można powiedzieć, że zespół to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.

 

 

28 listopada: Występ Kabaretu Paranienormalni

 

W piątek, 28 listopada o godz. 17.30 i 20.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi kabaret Paranienormalni. Ich znakiem rozpoznawczym stała się słynna „Mariolka”, czy też przezabawny „Kryspin”. Cena biletu: 50 zł.

 

Relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w kabarecie od zawsze. Paranienormalni udowadniają, że można potraktować je nowatorsko i przedstawić w niespotykany dotąd, pomysłowy sposób. Niezwykły kontakt z publicznością, zaskakujące wprowadzenie i skecze, które rozbawią każdego to gwarancja udanego spektaklu. Najnowszy program Paranienormalnych to niemal dwie godziny fantastycznej zabawy.

 

29 listopada: Koncert Grubsona

 

W sobotę, 29 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się koncert Grubsona. Jako support wystąpi zespół Pomau. Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży oraz 35 zł w dniu imprezy. Po koncercie odbędzie się after party w wodzisławskiej Szufladzie.

 

 

29 listopada: Koncert Meli Koteluk

 

W sobotę, 29 listopada o godz. 19.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks" odbędzie się koncert Meli Koteluk z zespołem. Bilety w cenie 40 zł można zakupić do 15 listopada. Później będę one w cenie 45 zł.

 

 

30 listopada: Koncert Mariusza Kalagi

 

W niedzielę, 30 listopada o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się koncert Mariusza Kalagi. Bilety w cenie 15 zł na parterze oraz 20 zł na balkonie.

 

30 listopada: Koncert zespołu Mnozil Brass

 

W niedzielę, 30 listopada o godz. 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu Mnozil Brass. Grupw wystąpi w programie "Happy Birthday". Koncert Mnozil Brass odbędzie się w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Imienia G.G. Gorczyckiego. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

 

 

 

 

 

/a/