Zawada: Ukończono budowę parkingu

2
41
parking.jpg

Koszty inwestycji w wysokości prawie 600 tys. zł. zostały pokryte ze środków z budżetu miasta.

 

Odbiór parkingu w Zawadzie, oczekiwanego przez mieszkańców dzielnicy zaplanowana na środę, 12 listopada. Powstało 47 nowych miejsc parkingowych, które mają rozwiązać drogowy problem.

 

Budowa parkingu ruszyła w czerwcu. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Usługowe B&WJ z Raciborza. Firma wykonała także sieć oświetlenia zewnętrznego, kanalizację deszczową, ściany oporowe oraz odpowiednio zagospodarowała teren nowego parkingu.

 

O tę inwestycję zabiegali mieszkańcy Zawady. Zależało im na bezpiecznym miejscu, które pozwoli wiernym idącym do kościoła na spokojne zaparkowanie pojazdu. Do tej pory wierni pozostawiali, z powodu braku odpowiedniego miejsca, samochody wzdłuż drogi. To utrudnia przejazd i stwarza zagrożenie dla innych kierowców. – Problemy z rozpoczęciem inwestycji wynikały z braku praw do terenu. Miasto nie było właścicielem działki, ani przez długi czas nie było zgody na jej wykup – wyjaśnia Barbara Chrobok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. W końcu po negocjacjach udało się działkę kupić. Wówczas można było zacząć myśleć o realizacji inwestycji. Przygotowana została dokumentacja i wiosną tego roku wybrano wykonawcę parkingu.

 

/publ. a/