Radlin: Bluesowy festiwal już w najbliższy weekend

2
37
koncert_jakubowicz_001.JPG

Na scenie pojawią się: Blues Experience, Murphy Blues, Bluesferajna oraz Martyna Jakubowicz.

 

W sobotę, 15 listopada o godz. 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie rozpocznie się festiwal pod nazwą Radlińskie Oblicza Bluesa. Bilety w cenie 20 zł (w przedsprzedaży) oraz 25 zł (w dniu koncertu).

 

Blues Experience

Grupa Tpowstała w Rybniku wiosną 2009 roku.Debiut radiowy The Blues Experience miał miejsce w grudniu 2011 na antenie Radia eM  w audycji Andrzeja Matysika Godzina blueseM pisana. The Blues Experience tworzą obecnie: Anna Pawlus-Szczypior – autorka tekstów i wokalistka, Piotr "Bax" Król – gitara, Ireneusz Walczak – gitara, Stanisław Latała – git. basowa, Piotr Bukartyk – perkusja. Na repertuar koncertowy składają się głównie utwory własne oraz standardy bluesowe i rockowe.

 

Murphy Blues

Historia zespołu i jego muzyków sięga lat 70-tych, kiedy to związuje się zespół Linia 64,. Po wielu perturbacjach personalnych, na kanwie Lini 64 powstaje zimą 1988 formacja Murphy Blues Band, który z czasem zostaje przemianowany na Murphy Blues.

Obecnie Murphy Blues występuje w kilku formacjach od trio do kwintetu. Grupa sporo koncertuje i właśnie to sprawia jej prawdziwą przyjemność. Dziś mamy w repertuarze zarówno własne kompozycje, jak i nieśmiertelne bluesowe standardy. Blues to nasza pasja i, a muzyka to nasza największa miłość.

 

 

Bluesferajna

Grzegorz "Olek Blues" Olejnik o zespole:

"Historia tej kapeli jest bardzo podobna do biografii wielu jej podobnych w tym kraju i pewnie na świecie.

Jesteśmy z jednego miasta i nasze drogi schodziły się już nie raz. Nasze fascynacje choć pozornie dość dalekie, to jednak posiadają bardzo wiele wspólnych mianowników. Ja słucham sporo bluesa akustycznego, Dylana, Claptona, M. Jakubowicz.     Tomek to amator jazzowych wykonawców: Benson, Scofield, Metheny…  Wszystko pięknie się wymieszało i  nabrało rumieńców.

Tak powstała grupa BLUESFERAJNA, otwarta na wyzwania i osoby, które mają coś do powiedzenia, przekazania. Jest to otwarty projekt, szczery i niezakłamany w tym co robi. Nie grywamy standardów, opieramy się na własnych utworach, które sami komponujemy i nagrywamy. Gramy piosenki oparte na schematach bluesowych i rockandrollowych. Bawimy się dobrze przy tym co robimy, a to jest podstawa wiarygodności(…)".

 

 

Martyna Jakubowicz

Artystka wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś  publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.

Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Jerzym Styczyńskim (Dżem).

 

 

/a/